Exerian
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

+7
Dilec D.
Geron Leiran
Carme Werewan
Eras Gressil
Kuku
Morigandra Malatar
Selestina Saika
11 posters

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Theta Loriniel Szomb. 11 Jan. 2014, 21:48

*Bólintott Gulába bölcs tanácsára.*

Mindenképp megmondom a családnak, hátha felkeresik Morigandrát. Nem vagyok benne biztos, hogy eljönnek, de lehet, meghívják majd magukhoz. *pillantott a férfire enyhe bátorító mosollyal az arcán.* Nem kell félni a sötét elfektől. Tudnak barátságosak is lenni, ha úgy kívánja a helyzet és megérdemli a társaság.

*Egyelőre nem akart többet beszélni erről a családról... még a végén leleplezi magát. Chris mondatára bólintott.*

Ritkán mozdulok ki, de már többen is mondták, hogy tucatarcom van. Könnyű összetéveszteni. Smile

*Ekkor a kétajtós szekrény a kis csapathoz sétált. Theta ereiben megfagyott a vér, majd a döbbenet ült ki rá, amikor a férfi, aki akkora volt mint Chris kétszer (széltében, hosszában több, mint egy fejjel magasabb), megveregette Chris vállát.*

Ördög hozott, cimbora!  Cool  *Hangja kellemesen búgó, mély, és erős volt. A nőket mindig le tudta venni vele a lábukról. Nemcsak agyondolgozott izmos alakjával, delta felsőtestével, és a többivel... volt benne valami láthatatlan nyers vadság és szenvedély. Theta sosem értette, hogy lehet egy férfiban ennyi vonzerő és állatiasság egyszerre. Simán el tudta képzelni, hogy ez a férfi egy személyben gyengéd szerető és őrült tömeggyilkos, aki mások agyvelejéből szokott reggelizni. De most nem is ez volt a lényeg. Egy picit elfordította a fejét, hátha nem veszi észre őt a testőr, aki szintén úgy volt öltözve és sminkelve -ami észrevehetetlen volt-, mintha erdei elf lenne.* Chris! Ezer éve nem láttalak! Mi járatban errefelé? Hogy kinyaltad magad! Megemberesedtél, cimbora! *Mintha csak most vette volna észre a többieket.* Ó, micsoda udvariatlanság tőlem, hogy így belemásztam a beszélgetésbe! Engedjék meg, a nevem Bug. *és amúgy tényleg.* Bocsánat a kellemetlenkedésemért, de Chrisszel nagyon régen nem találkoztam. Közös kalandozásaink emléke hirtelenjében megelevenedett a szemeim előtt, amikor észrevettem őt is. *igen, jól emlékezett a csetepatékra, a sok viszálykodásra és versengésre. És végül egy nagy balhéban muszáj volt összedolgozniuk, akkor haverkodtak össze. És ahogy végignézett a kis csapaton, észrevette Thetát.* Ó, heló! -*búgta mélyen, enyhe fenyegető éllel a hangjában.* Téged kereslek, aranyom! Tűvé tettem érted a fél szigetet! Chris! Ugye emlékszel még a barátnőmre, Evangelinre? Mindig olyan kis visszahúzódó volt, meg rejtőzködő Wink

*Theta szemeiben gyilkos vágy villant. Egy kanalat és vizet! Belefojtom!!! De mosolyt erőltetett magára.*

Kedvesem! Én is épp Téged kerestelek! Had mutassam be a többieket! Ő itt Gulába és Morigandra! Morigandra gyógyító, említettem neki egy közös ismerősünket, hogy akár megnézhetné a tüdőbaját.

*Bug egy kicsit felnevetett.*

Örülök a találkozásnak, Gulába! Csodásan áll magán ez a ruha! Kiemeli az alakját! *Enyhén meghajolt előtte, majd Morira nézett*. Aligha hiszem, hogy szívesen fogadnák!


Nem, hacsak nem az édesapa lánya megy ki érte és viszi be.

*Bug elkomorodott.*

A lánynak biztos szétrúgná a kedves édesapja a hátsó fertályát, ha ilyesmire vetemedne. De ne is menjünk bele ebbe! Nincs kedvetek koccintani egyet a találkozásra?
Theta Loriniel
Theta Loriniel

Hozzászólások száma : 75
Join date : 2013. Mar. 04.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Selestina Saika Szomb. 11 Jan. 2014, 22:40

*Felemelte kicsit a kezét ,majd meglengette. Mori hirtelen reakciója meglepte, habár tudta mit érez. Éppenséggel számára is elégé érdekes volt annak idején ,mikor apja kijelentette ,hogy az eredeti terv megváltozik. Amint az elf észreveszi magát ,majd elvőrösődik ,egy kicsit enyhén zavart vigyort enged meg felé.*
- Ha lehetséges azért Séléstina előtt ne nevess.
*Átveszi az újabb cetlit. Lassan már azon is gondolkodhat ,hogy hova tegye. Elolvassa, átgondolja ,hogy hogyan is fogalmazza meg amit válaszolna rá, hiszen mégsem csak négyszemközt vannak. Így sajnos be kell látnia ,hogy nem merülhet túlságosan bele, csak megközelítheti az eredeti mondandóját.*
- Maradjunk annyiban ,hogy nem volt választása, hogy az akar e lenni vagy sem. De még épp csak belekóstolt, majd megtudjuk ,hogy mi lesz ebből a végén.

*Kicsit kedvesebben mosolyodott el.*
- Mit mondhatnék ? Mégis csak a család barátja vagy, szomorú dolog lenne ,ha jobban kellene rád neheztelnem. * Tárta szét kezeit.* - Velük semmi gond nincsen, mind a ketten jól vannak.
- Hát, nem hiszem ,hogy ezen már tudnánk változtatni Mori. *Tette karba a kezeit ,kicsit komolyabb arcot véve fel.*
- Mivel valamilyen szinten mágia okozta a sejtek pusztulását és károsodását.
~ Így, ha Séléstina nem tudja tovább fejleszteni a képességét, nem is fogok meggyógyulni. Ha egyáltalán lehetséges ez...~
*A végét már nem mondta ki, ám zavaros gondolatai kiültek arcára ,mialatt lehunyta szemeit és megdörzsölte a homlokát kicsit.*

*Bólintott Evangeline szavaira, s hagyta ,hogy hadd derüljön ki az aminek ki kell. Fél szemmel tekintett a sárkányra mikor az táncra hívta. Enyhén elmosolyodott, még maga sem tudta pontosan ,hogy miért, s már válaszolt volna amikor megjelent a hatalmas pasas. Még sosem látta, így igencsak meglepődött. Észrevette ,hogy a sárkánnyal úgy tűnik ismerik egymást, így Chrisre pillantott.*
~ Régi balhék...mi? ~
*Vonta fel szemöldökét a férfi felé parányi vigyorral, ami csak a szája végén volt észrevehető. Hagyta ,hogy a nagy darab férfi örüljön barátjának . A másik nő felé fordult.*
- Meglepő, hogyan tűnhetett el egy ekkora ember a tömegben....

*Amikor a férfi üdvözli ,majd egy kis bókot is kap, enyhén biccent, ezzel megköszönve. Komolysága okán, ami általában uralja természetét egészen méltóságosnak tűnik.*
- Üdvözlöm a köreinkben Bug. A kedvese már igen csak kereste. És köszönöm szépen.

- Amondó vagyok, majd a jövő eldönti ,hogy mégis ,hogy alakul. Ahogyan Evangelinek is mondtam, Mori bizonyára szakértő.
- Koccintani ? *Ismételte meg ,majd Chrisre pillantott ,hogy ő mit szeretne. A kezét nyújtotta a férfi felé.*
- Ha a barátja kíván akkor természetesen. A tánc bármikor lehetséges.


Selestina Saika
Selestina Saika

Hozzászólások száma : 596
Join date : 2013. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Központi Erdei elf falu

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Chris Hailer Hétf. 13 Jan. 2014, 21:55

*Figyelte a kölyköt. Valószínűleg tényleg néma. Enyhe szánalom kerítette hatalmába, mely még őt is megdöbbentette. Szánalom? Tőle? Mi jöhet még ezek után? Ez az egész "átállok a jó oldalra" kikezdi az elméjét.
Elolvasta a fiú papírját. Elmosolyodott. Olyan kiszámíthatóak az emberek!*
- Háááát... Tulajdonképpen el is mondhatom. Régebben a fekete mágiával kontárkodtam, tanító nélkül. Egyszer... *átfogalmazta a történet ezen pontját, melyet más körökben bizonyára dicsekedve mesélt volna el* khm... bizonyos eseményeket követően véletlenül a birtokomba került egy sajátos vegyület. Kísérletezni kezdtem vele, majd az előállított szert magamon próbáltam ki. Nem tudom, meddig lehettem eszméletlen, de már így tértem magamhoz. Eleinte bosszantott, de azóta hogy is mondjam... megbékéltem velük. *vont vállat, majd a pár méterre tőlük lévő lánycsoportra tekintett, akik meglehetősen nagy figyelemmel viseltettek a férfi iránt. Sóhajtott.
Evangeline-re nézett. Más esetben udvariasan elhessegette volna a lány tévképzeteit, hogy tucatarca van, stb, hisz a nő meglehetősen csinos volt. De jelenleg nem kockáztatta meg, hogy esetleg valami félreérthető helyzetbe kerüljön Gulába előtt, így csak együtt érzően biccentett felé.
Megdermedt az ismerős hangra, majd elvigyorodott.*
- Meglátogattam a barátaimat. *biccentett Gulába felé, de nem volt ideje bemutatnia a nőt, hisz a másik szinte választ sem várt. Így inkább csak mosolyogva bólogatott egyet-egyet, ahol kellett felnevetett. Bár magának sem szívesen vallotta be, valahogy mégis örült, hogy láthatja a férfit.*
- Ugyan! Hisz tudod, hogy én mindig jófiú voltam. *vigyorgott Gulábára* Anno párszor megpróbáltuk megölni egymást, és innen a meghitt baráti kapcsolat. *magyarázta az elfnek.
Evangeline-re nézett. Egy pillanat alatt a szerepében volt, nem hiába játszott annak idején annyit. Bugra pillantott, mint annak idején már annyiszor, jelezve, hogy vette a célzást. A lányra nézett.*
- Tehát innen voltál ilyen ismerős! Így már értem, hogy miért nem említetted, hogy találkoztunk. A helyedben, ha ilyen párom lenne, mint Bug, én is kereket oldanék!
*Kezdte élvezni a helyzetet, főleg, amikor látta, hogy Thetát mennyire zavarja. Jól szórakozott.
Figyelte a két tilosban járó csevejét.*
- Hjaj, gyerekek! A szerelem! *veregette meg kettejük vállát, majd Evangeline-re mosolygott gúnyosan, úgy, hogy a többiek nem láthatták.
Ő is kinyújtotta karját, hogy Gulába belekarolhasson. A nő válasza után szinte azonnal táncra perdült volna. Arcán ez egy fülig érő mosolyban nyilvánult meg.*
- Azt hiszem, menjünk koccintani. Elég feszélyezettnek tűnsz még, szeretném, ha jobban elengednéd magad. Smile
Chris Hailer
Chris Hailer

Hozzászólások száma : 224
Join date : 2013. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Geron Leiran Hétf. 13 Jan. 2014, 23:31

*Kérdésére megrázom a fejemet.*

-Sajnos nem, de ezen lehetséges változtatni fogok, ugyanis még ha apám nem is ért velem egyet, de változások kellenek mind a tanácsban, mind a szigetlakók életében. A változás mely már oly sok évet várat magára, hogy apám megtegye... nekem kell megcsinálni. A változás útjába nem léphet senki. *Sóhajtok egy nagyot és megrázom a fejem.*

- Ezt... kérem ne mondja tovább az apámnak. *Jegyzem meg egy kínos mosoly keretében és újra a tömegbe nézek és újra vissza kapom beszélgető partneremre a pillantásom és elmosolyodva bólintok.*

- Igen Eras Gressil az a nagy magas vörös hajú ifjú, de ne tévesszen meg kora, még mindig tud gyermeteg lenni, de én ezt szeretem benne. Határozott, erős, komoly, de mégis humoros, vicces, gondoskodó. Egy igazi vezető. *Mondom kicsit áradozva és egy vágyakozó sóhaj hagyja el az ajkaimat, miközben meglátom az asztaloknál. Gondolataimból Retnar kérdése ráz vissza.*

- Elnézés, azt hiszem elkalandoztam. *Mondom kicsit kivörösödve.* -Kérem mondja még egyszer. *Kérem meg finoman mégis zavartan, majd mikor megtesz bólintok.*

- Megköszönném, ha elkísérne és egyáltalán nem zavar. Felettébb élvezem az ön társaságát. *Mondom ki az igazat.*

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Segomonos Kedd 14 Jan. 2014, 16:43

- A határozott elképzelések dicséretre méltóak. *Mondta bólintva, de aztán gondolkodóba esett. Valóban, és nem is rossz ötlet. Nem rossz, de megvannak a veszélyei. Komolyabb hangra váltott, ahogy óva intette Leirant.*
- De ugyanakkor ez nagyobb mozgásteret adhat a hátsó szándékoknak. Kenőpénzek, kölcsönös érdekek és ígéretek, mind eszközök arra, hogy támogatást szerezve eltávolítsunk a tanácsból egy számunkra nemkívánatos egyént aki a céljaink útjában áll.
*Úgy magyarázott, mintha csak tanítana egy iskolában. Magabiztossága miatt a témában az ember azt hihette volna, ez a munkaterülete.*
- Valamint, ha jól sejtem az előbb hallottakból és látottakból, ön és Gressil úr többek, mint tanácstagok. Némelyek a nyilvánvaló érzelmi elfogultság végett támadnák mindkettejük vagy egyikük pozícióját, akár igazak a vádak, akár nem. Erre talán még a szavazati eltávolítás előtt is rossz szemmel nézhetnek. Kockázatos helyzetek ezek...
*Látszott rajta, hogy folytatta volna, de észbekapott és megint mosolyogva meghajolt.*
- Elnézést, nem kéne beleütnöm az orromat hasonló dolgokba. Az édesapjának egy szót sem szólok, de ez nem garantálja, hogy ő nem fog rábukkanni a fejemben...
*Követte az őrző tekintetét a tömegbe, ahol meglátta a könnyen észrevehető Erast. Leiran leírása és reakciója mosolyra fakasztotta. Ó, a szerelem - szép is az, már ha jól emlékszik. Illedelmesen felajánlotta karját a nőnek.*
- Ezt örömmel hallom. Nos, akkor odakisérhetem?
Segomonos
Segomonos

Hozzászólások száma : 54
Join date : 2013. Aug. 29.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Geron Leiran Csüt. 16 Jan. 2014, 09:43

*A dicséretre, majd az óvva intésre elmosolyodva bólintok.*

- Köszönöm a dicséretet, s az intelmeket. Tisztában vagyok vele, hogy így, hogy némiképp bonyolultabb a helyzet, miszerint ön felfedezte, hogy Eras és köztem némiképp több van, mint kollegiális kapcsolat. Helyes az észrevétele, s erről atyám már tud s áldását adta rá. Viszont én gondolkodtam is, hogy miként lehetne kiküszöbölni, azon helyzetet, hogy részrehajlónak tituláljanak. Régen a tanácsnak két vezetője volt, míg édesanyám élt. A tanács vezetők általában egy házaspár. A férfi az éles harci helyzetekben volt úgy mond a vezető, a női fél inkább a béke idején, de anyám halála után apám mind kettőt magára vette, csak utána kezdte el ezt megosztani velem. Ám Eras úr nem szeretne a társam lenni, mint tanács vezető, hiszen neki ott van a Sárkányok városának vezetése is. Ezen okból kifolyólag kigondoltam egy választásos rendszert a tanács tagok közül, hogy 10 évenként megválasztanak egy tanácstagot, aki mellettem lesz vezető. Erre a pozícióra minden tanács tag jelentkezhet, s a nem jelentkezett tanácstagok szavazhatnak és választhatják meg mellém a vezető. Így az ő döntésük alapján lenne egy "ellenőrző" társam. *Mondom el röviden a gondolatom, s tervem, bár ez sokkal bonyolultabban van ki dolgozva.*

- Ha gondolja a hivatalos bemutatkozásunk után részletesebben is kifejtem ezen ötletem önnek. *Mondom miközben belekarolva indulunk meg az asztalok felé.*

- Ugyan én csak örülök, hogy olyan kollégára bukkantam, aki apám barátja és esetleg támogatást is remélhetek öntől a vezetést illetően apámnál. *Jegyzem meg elmosolyodva. A tömeget elkerüljük, miközben haladunk.*

- Atyám nem veszi jó néven a változtatásokat, viszont majd a tanács elé is szeretném vinni egy olyan ötletem, elgondolásom, elképzelésem. Tegye hozzá a melyik tetszik, hogy a szigeten lenne egy közös iskola a nemzetségek számára, ahol minden nemzetség ifjúsága tanulhatna, mágiát, önvédelmet, harcot és nyelveket. Az írás, olvasás mellett. Két tagozat lenne, mivel a sötét elf és alakváltó nemzetség nem bíra a nappali fényt, így ők az esti tagozat lenne, és a többi pedig nappali tagozatos. Minden nemzetségből szeretnék tanárt majd, persze csak ha a tanács jó ötletnek véli. *Mondom el másik ötletemet röviden tömören, persze ezek még csak ötletek, a megvalósításuk hosszú távú és idő igényesek, de mindenképp nagy reményeket fűzök hozzá, bár apám ellenzi. Meg se akarta hallgatni. *Jegyzem meg nagyot sóhajtva.*

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Morigandra Malatar Csüt. 16 Jan. 2014, 21:10

*Egyetértően bólintott Evangeline felé, tudta ő, hogy a sötét elfek nem egytől egyig romlott bűnözők. Kellemes emlékeket gyűjtött Yeraltiban pár korábbi rövid ott tartózkodása idején, amiről eszébe is jutott valami. Egy igazán különc gyógyító, akit idáig valamiért elfelejtett - valószínűleg az akkor elfogyasztott alkohol miatt volt ködös az éjszaka. A földalatti város egyik bejáratától nem is olyan messze, egy útszéli fogadóban cseréltek tudást egy egész estén át, és a vén ördög egyik... radikális ötlete pont idevágott. A szemei ide-oda cikáztak ahogy gondolkodott, de csak nem jutottak eszébe a dolgok. A jegyzetei pedig a házban vannak, csak úgy kipakolatlanul, rendszerezetlenül... egyelőre annyiban hagyta a dolgot. Gulába válaszára enyhe keserűséggel megingatta a fejét, és gyorsan jegyzetelt valamit, amit odanyújtott neki.*
"Igaz is, rossz helyen kérdezem, bocsánat. Valahogy sejtettem, hogy nem önként és dalolva tett így, de ezek szerint legalább nincs teljesen ellenére a dolog.
Talán egyszer megvizsgálhatnálak - persze csak ha szeretnéd. Nem akarok tolakodónak tűnni vagy hamisan reményt kelteni, csak puszta kíváncsiság."
*Mivel látta, hogy az elfet zavarja a dolog, így próbált minél finomabban fogalmazni annak ellenére hogy jól tudta, ennek ellenére is tűzbe nyúlhatott az ötletével. Chris válaszán érezte, hogy nem a teljes igazság, de nem tehetett ellene semmit; helyette csak sunyin mosolyogva bólintott rá, a témát viszont ennyiben hagyta. Nem kívánta tovább feszegetni a körülményeket, egy elég beható vizsgálatot pedig nyilván nem tudna végezni rajta, ha az megszerette a szárnyait, így ezt a kérdést lezártnak tekintette. A nagydarab elf ekkor búgott közbe, mire ő alaposan felmérte és furcsaságot fedezett fel benne... talán az arcszerkezete, valamiért. Mindegy, köszöntésképp biccentett felé. Elhessegette a gondolatot aztán csak hallgatta a beszélgetést, mikor egyszerre beugrott neki amire emlékezni akart. Sietve papírra vetette a gondolatait, amit odanyújtott Evangeline és Bug felé elszánt arckifejezéssel.*
"Nem akarnék erőszakosnak tűnni, de talán tudnék segíteni, ha a beteg meggondolja magát. Kísérleti módszerről van szó, de ha végrehajtható az adott személyen, akkor nagyon hatásos. Persze rengeteg változót kell figyelembe venni, hogy egyáltalán lehetséges-e.
Csak egy lehetőség biztosítok, kérem fontolják meg."
Morigandra Malatar
Morigandra Malatar

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Dec. 29.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Segomonos Csüt. 16 Jan. 2014, 23:15

*Hallgatta Leiran szavait, közben mérlegelve a képességeit: a találkozásuk ugyanis számára most arról szólt, méltó-e Leiran a szolgálatára, vagy pusztán Aurelius kérése miatt kell-e engedelmeskednie. Eddig szerencsére nem csalódott az őrzőben, jó ötleteket hallott tőle, ami némileg megnyugtatta; a sziget eztán is jó kezekben lesz, ha minden jól megy. Amikor az anyját említette, a mosolya valamivel összébb húzódott, nyilván kiváltott belőle valamit a dolog.*
- Az édesanyja csodás asszony volt, *mondta, és egy kis ideig némán nézett bele a tömegbe, utána egészítette ki a mondatot.* - Legalább is az alapján, amit hallottam róla.
*Elmélkedett egy darabig az újabb választással kapcsolatos ötleten. Jónak találta, ám mint minden politikai döntésben, veszélyt látott, de ezt még nem hozta szóba, nem akart vészmadár lenni.*
- Ha ki lesz dolgozva, egész jól működhet. Később nagyon szívesen meghallgatnám a teljes verziót.
*Amint szóba került a támogatás, uralkodnia kellett magán, nehogy elnevesse magát. Hiába kéretlenül, de Aureliusnak is gyakran adott tanácsot bizonyos döntéseket illetően. Manapság már csak amolyan régi viccként csinálja hisz tudja: az őrző csökönyös, akár egy öszvér. Kacaj helyett egyszerűen csak széles mosollyal köszöni meg.*
- Köszönöm. A bizalma örömmel tölt el.
*Az egyfajta "össznépi iskola" ötletére felvonta az szemöldökét és hümmögve nézett előre. Merész lépés, annyi szent... nagyon merész, még ha elosztva lennének is a diákok. Csendben hallgatta végig Leiran mondanivalóját, beleépítve az új információkat a gondolataiba. Végül nehéz sóhajjal bólintott, de továbbra is mosolygott.*
- Ez aztán ambiciózus terv. Nyilván sok időbe fog telni a megvalósítás, és több szempontból is nehézkes lesz a megvalósítása. Valóban sok időt fog igénybe venni, ez a legalapvetőbb gond. A fény és sötétség népei között nyilvánvalóan egy egész kulturális szakadék tátong, azonban ez e kettőn belül is jelen van, még ha kisebb is. Inkább csak amolyan kulturális árok. Mindenesetre az összes ötlet amely óvatosan összekovácsolja a fajokat, komolyan megfontolandó. De erről majd talán máskor beszéljünk bővebben.
*Aurelius ellenzi? Ki se találta volna. Kigombolta az ingének felső gombját, ami alatt a holdfényben megcsillant a szorosan nyakára helyezett torc nyakék. Szórakozottan megcsóválta a fejét, aztán rákezdett a mondandójára.*
- Ő egy makacs férfi. Mint ahogy mondta, az édesanyja halála óta Aurelius egyedül van a poszton. Nagy súlyt vett magára nehéz időkben, és azóta sem tudta lerakni az olykor nagyon kényes egyensúly megőrzésének terhét. Mondhatni nehéz volt átadni másnak a szekér bakját, miután oly sokáig olyan szorosan kellett fognia a lovak gyeplőit. De nem azért nem akarta hallani az ötleteit, mert ne lenne jó ötlet. Nem ő lesz a változás szele.
*A mondat befejezte után szinte zavartan megköszörülte a torkát, és figyelmesen kémlelte a terepet. Előre mutatott, az egyik megterített asztal irányába, ahol egy vörös frizurát látott kilógni a tömegből.*
- Ott. Az nem Gressil úr?

// A válasz már szerintem mehet az asztalokhoz, ha gondolod. Smile  Arrow Malaia est - Asztaloknál //
Segomonos
Segomonos

Hozzászólások száma : 54
Join date : 2013. Aug. 29.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Theta Loriniel Pént. 17 Jan. 2014, 17:25

*Gulába kérdésére, hogy egy ekkora ember hogy tűnhetett el a tömegben, csak bólintott. Szemeivel le tudta volna gyilkolni a férfit.*
Olyan, mint a macska... Néha, mint egy szellem, csak eltűnik szem elől.

*Amikor kiderült, hogy a sárkányférfi ismeri Bugot, és ráadásul még valami cselszövést is kieszeltek egymás között némán, hogy bosszantsák Thetát, fülig vörösödött - még a smink alatt is látszott. Vett egy mély levegőt, és ismét önuralmat erőltetett magára.*

*Bug jókedvű volt. Főleg, amikor ugyanazt a csillanást látta Chris szemében, mint amikor a balhékat közösen oldották meg, szerepet játszva. Amikor Gulába említette, hogy Theta már kereste, felnevetett.*

Csak nem? :DElvesztél, hercegnő? Mondtam, hogy maradj a sarkamban!  Cool *nézett Thetára majd Chris felé fordult.* Te meg a jófiúság? Le se tudod írni, hogy jófiú, ne bolondíts! ... Jaja, csak úgy hatszor-hétszer kerültünk gyilkos helyzetbe, de végül rájöttünk, hogy a legnagyobb ellenségekből lesznek a legjobb szövetségesek! :)Hajnalig tudnánk mesélni a közös kalandokról! *Látta, hogy Chris mintha vonzódna Gulábához. Egy elismerő mosolyt villantott, majd mikor Chris a szerepében volt, felnevetett.*


*Theta gyilkos tekintete ekkor Chrisre irányult.*

Nemcsak Bugot illik letagadni. *mondta enyhe sértődöttséggel a hangjában.* A barátait is aranyba kéne foglalni! Jó forróba!

*Bug még mindig kuncogott.*

Micsoda tüzes nő!

*Közben Theta elvette az újabb papírt Moritól és végigolvasta, miközben Bug is belemászott az irományba. Theta ezt már nem tűrte tovább, a szokásos rideg hangján szólt, kiesve a szerepéből.*

Elfelejted, hol a helyed!

Nyugiság van, hercegnő! *Aztán Morira pillantott.* Nagyon kedves tőled, de én ismerem az illetőt, nem szívleli az erdei elfeket. Ha jót akarsz magadnak, nem mész arra a környékre.

Mindenképp megbeszélem a találkát az illetővel! *Ennyit Evangeline elveszett, határozatlan stílusáról...* Értesíteni foglak a találkozó idejéről és helyszínéről, hollót küldetek hozzád. Ráérsz az elkövetkezendő napok valamelyikén?

Nagyon nem tartom jó ötletnek! A kuruzsló nem megy az illetőhöz. Te pedig mostantól nem szervezkedsz. *Kiköpött óvó bácsi. Kicsit szigorúbban nézett Morira, hogy ne akarjon a későbbiekben sem átmenni a sötét elfekhez. Aztán, hogy oldja a feszültséget, ismét jókedvű lett.* Maradjunk az eredeti tervnél, mit szóltok? Igyunk! Hercegnő, te szigorúan csak almalevet! Tudod, nehogy megártson! *Nyújtotta ő is lovagiasan Theta felé a karját, de a lány inkább keresztbe tette.* Ahogy gondolod! *Chrisre pillantott, jelezvén, hogy nagyon élvezi a bosszantó helyzetet.*

//Most döntsük el, hogy megyünk-e az asztalokhoz, vagy hogy ne kavarodjanak nagyon össze az egyes szálak, maradjunk itt, és csak írjuk meg, hogy átsétáltak az asztalokhoz? Smile//
Theta Loriniel
Theta Loriniel

Hozzászólások száma : 75
Join date : 2013. Mar. 04.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Selestina Saika Szomb. 18 Jan. 2014, 17:15

*Kicsit elmosolyodott Evangeline válaszán. Végül is ,így is lehet gondolni a dolgokra, habár még így is túl nagynak találta a férfit. Hagyta ,hogy érvényesüljenek, bár talán a többi elfel ellentétben ,neki elégé tetszett a kialakult helyzet komikuma. Mégis nyugodtan viselkedett, figyelt mindenre. Bug és Chris szavaira, utóbbira pillantott, mialatt felvonta egyik szemöldökét.*
- Persze..persze tudom . De tudod Chris, mindenki jó ,attól függ melyik oldaláról nézzük a dolgot. Ha arra az előzményre gondolok, hogy milyen macska-egér játékot játszottatok, azon is el kell gondolkodnom ,hogy kit nézzek ennek vagy annak. *Azzal kitárta kezeit.*
- Persze ,pontosan jól tudom ,hogy nem minden fekete és fehér. Viszont igencsak meglep,hogy egy olyan férfi ,mint Bug ráakadt Evangelinre...az őrzőknél.
*Pillantott lassan rájuk. Nem tudta még mit titkolnak előle, és lényegében nem is akart bele kontárkodni. Viszont tudta ,hogy nem áll meg minden úgy ahogyan a nő mesélte. Már tudta. Mosollyal pillantott vissza Morira.*
- Nem, de a lényeg ,hogy jelenleg jól érzi magát.

*Azzal csak akkor pillantott ismételten rájuk ,mikor a kialakult helyzet egészen kezdet átformálódni. Bugra pillantott ,majd Evangelinre és rá kellet jönnie ,hogy ez a dolog egészen másképp fest. Felvonta a fejét határozottan, tekintette kimutatta ,hogy két lábon áll a földön.*
- Úgy vélem Mori nem akaszkodik senkire, bizonyosan megköszönjük az aggodalmát, de ha mégis megtörténne, magának legalább tiszta lenne a lelkiismerete ,hogy figyelmeztette őket. Azon kivül, már csak a tanács miatt is, nem hiszem ,hogy nagyobb gond lenne belőle, ha a Család erre megkérné. Elvégre nem sarlatán és a tanácstagok is mindkét oldalról biztosítani tudják ezt.
*Nézte hosszan Bugot ,majd átpillantott Morira*
- Te meg nyughass. Ha a család Kéri, akkor úgyis megmutathatod ,hogy tudásod nagy, és önzetlen.
*Azzal összecsapta a kezeit halk sóhajjal.*
- Lényegében most egyetértek Bug úrral, menjünk kicsit másfele. De, szerintem ne az asztalokhoz. Túl sokan mennek arra. A másik oldalt van egy kis asztal, oda teszik a még nem felszolgált ételeket. Inkább kóstoljátok meg azokat.
* Azzal Chrisre pillantott. Elgondolkodott ,majd ránézett ismételten.*
- Kérhetem a segítséged, hogy elkísérsz?
Selestina Saika
Selestina Saika

Hozzászólások száma : 596
Join date : 2013. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Központi Erdei elf falu

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Chris Hailer Hétf. 20 Jan. 2014, 21:18

*Csaknem felnevetett látva Theta vörös képét. Micsoda helyzet!
Mosolygott Gulába szavain. Évszázadonta ha egyszer találkozhat ilyesfajta kedvességgel!
Figyelmeztetően megköszörülte a torkát, amikor az erdei elf pedzegette, hogy valami bűzlik az imént előadott sztori körül. Remélte, hogy Bug már leszokott a "minden illetéktelen tudással rendelkező személyt kiiktatni" alapelvéről.*
- Ugyan! *legyintett* Azért azt neked is el kell ismerned, hogy én mindig nagyon udvarias és előzékeny voltam. Hozzátok képest bőven jófiúként viselkedtem. De ha meghallod, mivel foglalatoskodok mostanában...! *kacagott fel. Biztos volt benne, hogy Bug nem ítélné el a pályamódosítása miatt, ahhoz túlságosan is sok szörnyűséget és kegyetlenséget láttak már együtt.
Ezúttal már tényleg elnevette magát.*
- Lenyűgöz a humorod, Evangeline! Ez utóbbit bóknak veszem. *Bugra pillantott* Nem is értem, hogy egy ilyen szellemes leányzó hogy állhatott szóba veled! *vigyorgott. Azért magában persze már kezdte összerakosgatni a képet. Legutóbbi, egyben legnagyobb balhéjuk után Bug tehát a testőrködésnél kötött ki. Fogalma sem volt róla, hogy volt kollégája hogy úszhatta meg a bitót - hisz neki is Eras jóváhagyása szükségeltetett hozzá -, de elismeréssel adózott a férfi életrevalóságának.
Csak figyelte a Mori, Bug és Evangeline között kialakult beszélgetést. Mármint... nem fordítva szokott lenni? A betegek tepernek egy-egy jó orvosért általában, és nem azok a szóba jöhető páciensekért. Érdekes.
Ő is elnyomott egy széles vigyort, látva Bug arckifejezését.
Gulábára tekintett.*
- Természetesen. *szólt, majd úgy, ahogy pár héttel ezelőtt a tánc közben, most is óvatosan átkarolta a lány derekát (udvarias magasságban) úgy, hogy a legkevésbé zavarja a mozgásban, de mégis könnyedén rá tudjon támaszkodni. Ha az elf akarta volna, akár úgy is elmehettek volna az asztalhoz, hogy úgy tűnjön, a járásával minden rendben.*
Chris Hailer
Chris Hailer

Hozzászólások száma : 224
Join date : 2013. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Morigandra Malatar Kedd 21 Jan. 2014, 23:14

*A többieket elnézve úgy tűnt, csak ő nem látta át teljesen a helyzetet. De annyit még ő is érzett, hogy valami nincs rendben, aztán tapasztalta is mikor az erdei elfek beszélgetése vitába torkollott. "Kuruzsló", hallotta Bug szájából, mire szemöldökei gyorsan összefutottak és heves mozdulatokkal szinte vésett az újabb papírfecnire. Még hogy kuruzsló, pont ő! Mit tudhat róla, vagy a gyógyításról ez a fura alak?! Némaságának egyik előnye volt, hogy át kellett gondolja mit akar közölni mielőtt leírja, így lett a fecni tartalma lényegesen visszafogottabb, mint első ötlete.*
"Nem fogok belefolyni az ilyen magánügyekbe. Jussanak dűlőre, aztán értesítsenek ha kellek.
Nem kuruzsló."
*Szúrós tekintettel nézett Bugra amint Evangeline felé nyújtotta a papírt, de nem sokáig. Gulába ugyanis ekkor intézte hozzá szavait, mire ő védekezően felemelte a kezeit; nem is tukmálja magát rájuk! Körbepillantott amíg írt, és meglátta Selestinát egy asztalnál. ~Egyedül ül, vagy... nem, van mellette valaki!~ Mély levegőt vett és mérlegelte magában a helyzetet; valamikor oda kell mennie, de nem akar zavarni. Viszont jobb alkalma úgysem lesz, azután a csodás tánc után úgyis körüllengik majd az emberek... a szíve gyorsabban kezdett verni a gondolatra, hogy csak úgy odamenjen hozzá ennyi év, meg a cserbenhagyás után, de mégsem futhatott örökké. Az csak rosszabb lenne. Elszántan, megfontoltan írni kezdett egy újabb fecnire, amit ezúttal csak megmutatott Gulábának, de nem adta oda.*
"Nem az előbbi miatt, de most itt hagylak benneteket; elintéznivalóm van.
Később még találkozunk."
*Fejével az asztalok irányába bökött, szabad kezével pedig előhalászott egy nagyobb papirost. Amint ez sikerült, hátralépve meghajolt a társaság előtt és a célja felé vette az irányt.*
Arrow Malaia est - Asztaloknál /
Morigandra Malatar
Morigandra Malatar

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Dec. 29.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Theta Loriniel Szer. 22 Jan. 2014, 23:43

Bug:
*Szórakoztatta a helyzet komikuma, hogy Christ is erre hozta a sors. A jófiúságára bólintott.*

Legyen úgy! Nem rombolom az önérzetedet! De mondd, mivel is foglalatoskodsz mostanában? Őszintén szólva, úgy vélem, én is lekerültem egy ideje a gazfickók listájáról...

*Felnevetett egy kicsit, miközben Gulába mondta, hogy nem tudja, ki volt néha a macska vagy ki az egér, közös kalandjaik kezdetén.*

Biztosíthatlak Gulába, jutott mindkettőnknek lehetősége mindkét oldalt megismerni. Bár talán Chris többet menekült! *vigyorgott a férfire, majd észrevette magát, és komoly, mély, búgó hangján folytatta.* Akarom mondani, Chris maga volt a megtestesült üldöző! Nagyon ügyes, mindig ura volta helyzetnek! Sosem volt agresszív, sem vérszomjas, két harc között általában jótékonykodott, öreg néniket kísért át az úttesten és macskákat mentett le a magas fákról. *Csak hogy jobb színben tüntesse fel a férfit a kiszemelt nő előtt... Rövid hatásszünet.* Khm. Egyszer megmentett egy mókust is! *Ekkor jött a szíven szúrás Gulábától. Vajon hogy akadhatott rá Bug Evangelinere? Felhúzta az egyik szemöldökét és sunyi mosoly jelent meg az ajkain.* Kedves, én vagyok Bug. Bármire képes vagyok. Bárhova eljutok  Cool 

*Az újabb fecnit már nem nézte meg Evangeline kezében. Úgy tűnt, most tartja a 30 centi távolságot a lánytól. Amikor Mori távozott, némi önteltség öltött színt az arcán.*

Oh, persze, hogy nem az előbbi miatt! Köztünk marad! Wink

*Bug nem akart feszültséget, így nem reagálta le Gulába rövid véleményét a helyzetről. Bólintott egy kicsit, hogy azért lássa a nő, tudomásul vette a mondottakat. Morira azért villantott egy mérges pillantást, aki ezt már úgysem látta. Figyelte, Chris milyen figyelmes Gulábával szemben. Remélte, hogy nem csak játszadozik vele. Evangeline-re nézett, és mikor kicsit arrébb mentek, csak annyit közölt vele*

Nem szeretném, ha veszélyeztetnéd az inkognitónkat. Szeretném, ha csinálnád tovább, amit elkezdtél. Mindkettőnk érdekében.

*Mikor az asztalokhoz értek, szétnézett rajta. Mindenféle italt kitettek az asztalra. Fogott két nagyobb poharat, amik összefordítva illeszkedtek egymásba, majd elkezdett minden italból egy keveset az egyik pohárba önteni.*

Ugye szeretitek a koktélokat? Olyat tudok keverni..! Very Happy Egyszer jártam úgy, hogy kicsivel tovább ráztam a kelleténél az összetevőket. Felrobbant az ital. Lehetőleg, ne nagyon ugráljatok, ha ittatok, jó? *gyakorlott mozdulatokkal összeillesztette a poharakat, és felrázta a keveréket. Mindenkinek töltött egy-egy pohárral, Evangelinenek pedig direkt egy gyümölcsitalt adott.* Egészségetekre!


---------------------------------
Theta:

*Duzzogott magában, nem akart jópofizni a fiúkkal. Magában dühöngött. Annyira jó volt ez az este, amíg nem rontotta el ez a két idétlen alak! Chris beszólására némiképp felhúzta az orrát. Elvette Moritól a papírt. Egy rövid mosolyt engedett meg magának. Tudta, hogy a férfit mindenképp el fogja hívni magukhoz, és ő mindenképp jönni is fog. Tudta, hogy ez idegesíti Bugot. De megérte!*

Ne aggódj! Jelentkezni fogok hamarosan!

*Hosszan nézett a távozó gyógyító után. Mikor elindultak, Bug szavaira csak kihúzta magát, de nem mondott rá semmit. Leült az asztalhoz, és kesergett magában. Úgy szerette volna élvezni az estét! Annyira elrontotta ez a mamlasz! Az elétolt gyümölcsitalba belekortyolt, még a mérgelődéstől is elment a kedve. Csak nézte a táncoló, boldog elfeket. Mindenki tudta, hol a helye, mindenki felhőtlenül boldognak tűnt. Gulábára nézett szomorú mosollyal.*

Nagyszerű ünnepség! Örülök, hogy el tudtam jönni! Nem tudom ki volt a szervező, de elismerésem!
Theta Loriniel
Theta Loriniel

Hozzászólások száma : 75
Join date : 2013. Mar. 04.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Selestina Saika Csüt. 23 Jan. 2014, 23:09

* Észrevette ,hogy Chris jelzett neki, így nem firtatta tovább a dolgot. Legalább most már teljesen biztos volt abban ,hogy nem minden van úgy ,mint ahogyan mondták. Habár, amíg nem veszélyezteti ez az ünnepséget, addig nem gondolja ,hogy bárkinek is elrontaná az estéjét. Hiszen így is többen vannak itt ,mint ahogyan azt Kalí gondolta.
Amint Bug elkezdte mondani ,mennyire volt jófiú Chris, majd észrevette magát és átváltott dicsőítve a másikat, kissé felvonta szemöldökét egy mosollyal. Nem volt hülye, pontosan kivette a dolgokat. Így pillantott át a sárkányra.*
- Tökéletesen meg vagyok elégedve azzal ahogyan velünk viselkedsz. Nyugodj meg.

*Mosolyodott kicsit el felé ,majd vissza pillantott Bugra*
- Nem kell szépítenie ezt az alakot, kezdem ha nem is teljesen ,de valamennyire kiismerni. Ami volt, azt meg nem kell mindig hánytorgatni.
*Bólintott azzal csak ismét felvonta a szemöldökét, arról ahogyan a férfi magáról beszélt.*
- Bizony ez határozott szerénységre vall kedves Bug....
*Halvány mosolyt fűzött azért hozzá, nehogy túlságosan magára vegye a férfit, hiszen nem akart ő gondot itt. Bár ennek köszönhetően, kissé cinikussá vált a mondat. Még ha lényegében az is volt...*

*Biccentett Mori felé s csak egy pillanatra nézett utána, míg hagyta ,hogy a többiek elmerüljenek a társalgás egy új fejezetébe. Pontosan tudta ,hogy a hógolyó éppen hova igyekszik, és azt is sejtette, hogy nagyobb lesz a döbbenet ,mint azt várni lehetett. Amennyire ismerte mindkettejüket, nem is várt mást.
Amikor Chris végül segítségére sietett, rábólintott és csendesebben megköszönte. Viselkedése időnként átment a komoly, okos és határozott nőből a kedvesebbe, ami azt mutatta ,hogy igyekezett fent tartani azt amit neki kellett a falu előtt, de azért hálás is volt az estéért, ami cserébe kaphatott. Kicsit támaszkodott csak a sárkányra, éppen annyira ,hogy az ő segítségével könnyebben tudjon a másik asztalhoz menni. A botja hirtelen nem is tudta merre van, talán figyelmetlen volt ezúttal, így el is kélt partnere segítsége. Csak remélte persze közben, hogy a másik jó barát, az alakváltó is éppen olyan kellemesen mulat. Bár, ha a sejtése nemc salt, Kuku valószínűleg már az asztaloknál van.*

*Amikor az asztalokhoz érnek, hagyja ,hogy válasszanak amit csak szeretnének. Ő nyugodtan pillant körbe. Kitettek magukért az asszonyok. Ez mindenképpen jeles.*
- Valami könnyebbet ha szabad.
*Nézett át Bugra ,mialatt az kotyvasztani kezdett ,majd átpillantott Evangelinre, amint ő megszólalt. Észrevette a változást, nem sok minden szokta a figyelmét elvonni, de most sikerült. Komolysága nem tűnt el, szemeiben mégis az ismerős Saika vonás, a megértő pillantás vetült. Egyik kezét a nő vállára helyezte.*
- Az elismerés a családomé és a falué. Mindenki szívét lelkét beletette ,hogy minden rendben menjen. De, mi lenne, ha megmutatnék neked mást is, és kicsit magukra hagynánk a régi szeretőket? Már amennyire lehet...
* Biccentett a két férfira ,mialatt a végét csendesebbre vette. Tudta ,hogy a lába ebben alapjáraton gond lesz, de megpróbálta, legalább egy kicsit. Gaia napján nem lehetnek szomorúk. Senki..lényegtelen hol született vagy hova tartozott.*

Selestina Saika
Selestina Saika

Hozzászólások száma : 596
Join date : 2013. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Központi Erdei elf falu

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Chris Hailer Szer. 29 Jan. 2014, 15:26

- Hivatásos katona leszek Erasnál. *büszkén elvigyorodott. Már lassan kezdett megbékélni a dologgal, pedig eleinte meglehetősen szégyellte a helyzetet. Egy ideig gyakran álmodott olyasmiket, amiben régi kollégái árulás vádjával elkapják, és e szerint is végzik ki. Geretnek hála, mára már teljesen tisztában volt a képességeivel, meg tudta magát védeni akárkivel szemben. A halálverítékes rémálmok korszaka lecsengett* Igen, azt látom... Very Happy
*A fényezésnél elvörösödött, majd nevetve hajába túrt. Szemében valami új fény kezdett csillogni barátja közelében, magabiztosabbnak érezte magát. Ez olyan volt, mint egy megerősítés, hogy igen, ő volt a hírhedt bűnöző, akit a sziget szinte összes városában köröztek, és az egészet nem csak ő képzelte, hanem valóban meg is történt.*
- Kösz, Bug, kösz. Igazán nagy segítség vagy! *még mindig félszegen mosolygott, miközben Gulábára nézett* Örülök, hogy így gondolod.
*Chris felnevetett a nő megjegyzésén.*
- Áhh, Bug mindig is ilyen volt. Ha valamit esetleg mégis elbaltázna, olyankor is a körülményekben kell keresni a hibát, hiszen ő minden tőle telhetőt megtett! *kekeckedett komolytalanul barátjával.
Kissé elsápadt, amikor Bug mixerkedni kezdett. Rémült arcot vágott*
- Nem, tudom... Mennyit fejlődtél a legutóbbi közös bulizás óta? Csak azért, mert ha jól emlékszem, azután az esemény után teljes egy hétig nyomtam az ágyat!
*Az erdei elfre nézett. Bár nem akarta, hogy elmenjen, mosolyogva bólintott. Ha nem is ismerte ki teljesen a nőt, annyit már tudott, hogy nem szereti, ha ki akarják sajátítani.*
- Nyugodtan! Viszont ne felejtsd el, hogy még lógsz egy tánccal, úgyhogy ne maradjatok sokáig! *ezzel átnyújtotta Gulába botját, amit idefelé egy asztalhoz támasztva talált.*
- Megjegyzem, én azért dekoratívabb vagyok, mint ez. *bökött a sétapálcára mosolyogva.*
Chris Hailer
Chris Hailer

Hozzászólások száma : 224
Join date : 2013. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Theta Loriniel Csüt. 30 Jan. 2014, 00:11

Theta:

*Gulába felajánlásán meglepődött, látta, hogy nincs minden rendben a lábával... Vajon biztos, hogy jó ötlet? Chris előkerítette a lánynak a sétapálcát. Hát, talán mégis jó lesz egy kicsit levezetni a nagy izgalmakat.*

Köszönöm a felajánlást, Gulába! Kérlek, vezess! *Egy futó pillantást vetett Bugra, amiben nem volt semmi: se harag, se megvetés, se lenézés, és nem is érdekelte tovább a férfi. Gulába mellé szegődött, majd elindult mellette.* Helyes férfi ez a sárkány, nemde? *Kérdezte kedvesen. Nem tudta nem észrevenni a Chrisben pattogzó szikrát, mikor a lánnyal lehetett.* Régóta ismeritek egymást?

____________________________________________

Bug:

*Kicsit meghökkent, hogy barátja katonának állt. Mi a szösz?? Ezt azon nyomban meg kell beszélniük! Mi lesz így a sötét jóhírével? Hogy Bug sosem hibás, serényen és helyeslőn bólogatni kezdett. Gulába cinikus megjegyzésére csak egy zsivány mosoly volt a válasz, de még ez is dögösen mutatott rajta. Aztán már az asztaloknál, mixerkedés közben felnevetett, ahogy visszaemlékezett Chris és a szivárványásítás tortúrájára.*

Na-na! Aki nem bírja az italt, ne is igyék! Hát ki gondolta, hogy neked gyerekadagot kell kimérni, mert kimarja különben a gyomrod? Azokról a zöld pöttyökről, amik később megjelentek, igazán nem én tehetek! Az orvos is megmondta, hogy biztos démon szállt meg, mert ilyen beteg sárkányt ő még életében nem látott! Úgyhogy biztos nem az én piámtól!

*Gulábának egy kis gyümölcslevet öntött, és bele egy kis őrzőféle pálinkát.*

Ez nem olyan erős, és a rossz ízt elveszi a gyümölcslé. Egészségedre!

*Hogy a lányok lelépnek, mérgesen akart Thetára nézni, de tudta, felesleges. Ezt a győzelmet már Bug nyerte. Figyelte, ahogy távolodnak a lányok, majd Chris felé fordult.*

Cimbora! Mintha teljesen kicseréltek volna! Katona? Ugyan kivel tudtad elintéztetni, hogy állást kapj a hadseregben?? És ki ez az elf hölgy? Nem ismerek rád! Mi lelt téged és a sötét múltadat?  Shocked 
Theta Loriniel
Theta Loriniel

Hozzászólások száma : 75
Join date : 2013. Mar. 04.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Selestina Saika Pént. 31 Jan. 2014, 18:17

*Észrevette ,hogy Chris zavarba jött amikor Bug elkezdte fényezni. Fél szemmel nézte ,majd egy kis mosollyal pillantott el és hallgatta tovább. Rábólintott ,mikor Chris megerősítette abban ,hogy Bug már csak Bug. Látta ,hogy a másik sem vette túlontúl komolyan és mégis pontosan értette, így rá kellet jönnie ,hogy sokkal többet tudnak ,mint sejtette volna elsőre.
Amint elkészült az ital átvette megköszönve,majd meghallgatta a másik két meséjét arról a bizonyos esetről.*
- Mindenkinek át kell ezen esnie előbb-utóbb...
* Csak ennyit tudott reagálni. Nem mintha nem gondolt volna egyebet, de még mindig tudta hogy most a saját falvában van és még mindig ő Gaia kihelyezett jobbkeze. Hosszan nézte a kezében lévő italt s elgondolkodott. Mióta a balesete volt remete életet élt, azelőtt ,meg apja kemény tanításaként készült a tanácsba és házasságra. Nem okolta Kalít sosem ezekért ,hiszen ő is és Soleiel is csak a legjobbat szerették volna nyújtani. Nem pontosan tudta ,hogy más népek ezt ,hogy egyeztetik össze, ám az övé...s főleg az ő családja, így gondolkodott.
Megforgatta a kezében a poharat ,majd egy keveset ivott az italból, de nem sokat. Épp csak egy kortyot.*
- Ne aggódj...nem hiszem ,hogy most padlóra kívánna küldeni.

*A sárkányra pillantott sötét szemeivel ,majd megengedett egy kellemes mosolyt felé amint az megjegyzést tett a botjára amit időközben átvett.*
- Valóban, akkor ez lehet az oka, hogy a fiatal lányok néztek ezelőtt, már kezdtem meglepődni.
*Azzal bólintott még felé.*
- Ne aggódj ,megígértem és én mindig álom a szavam.
*Intett végül a nővel ment tovább kicsit.*

- Mivel az ünnepség ezen a nagyobb területen folyik, ezért leginkább csak itt tudom meg mutatni ami van, és érdekelhet. De bármit láthatsz erre fele.....
*Pillantott felé nyugodtan ,majd előre mutatott egyik kezével ,mialatt lassan mentek. A nő láthatta ,ahogyan a fiatalok most kivételesen, még ha a szülők előtt is, de táncoltak, amazok beszélgettek. A férfiak tárgyaltak, vagy egyéb munkát ecseteltek meg. Mégis, amennyi típusú elf volt, láthatóan mind más-más faluból, jelenleg úgy tűnt ,hogy nagyon is egy családként viselkednek. Akkor is ha időnként vitatkoztak. Gulába nagyon is jól tudta ,hogy habár az ünnepségen ilyenek ,mint mindenhol itt is sok féle elf él. Bajkeverők ,suhancok, még akkor is, ha ez nem jellemző olyan sokszor.
Egy pillanatra meglepődött amikor a kérdést meghallotta, a gondolataiból azonnal visszatért. Rápillantott nyugodtan, majd kedvesebben.*
- Mindenkinek más a helyesség fogalma..nem? Mivel, elég sokáig nem foglalkoztam ilyen dolgokkal, nem is tudom ,hogyan mondhatnám most így. De természetesen azt nem mondhatom ,hogy az ellenkezője lenne, hiszen te is láthattad ,hogy mennyi szem tapadt rá. Még ha nem is szólunk neki. Azt hiszem magától is észreveszi ezeket.
*Mosolyodott el kicsit.* - De jobb ha nem is közlöm tényként vele, különben olyan lesz ebben a témában ,mint Bug.
- Nem mondhatnám. Igazból a húgommal ismerik jobban egymást. Én csak egy kis ideje találkoztam vele..... Séléstina elhívta az ünnepségre, s ezután Chris lovagiasságból táncra kért. Mint láthatod ez ritkán fordul elő, tudom ,hogy a lábaim nem olyanok ,mint másoknak és ezzel tisztában is vagyok, így természetesen meglepett.
*Azzal kicsit rápillantott.*
- De mint láttam, Bug egészen....olyan veled ,mint egy ....pásztor. Mintha a nyáját, vagyis jelenleg téged állandóan terelgetni akarna. Ez sok helyen természetes...de mindkét fél beleegyezésével. Láthatóan te ezt nem szívleled. Gaia ünnepsége viszont a tied is, az a fontos ,hogy ma este te is jól érezd magad.
Selestina Saika
Selestina Saika

Hozzászólások száma : 596
Join date : 2013. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Központi Erdei elf falu

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Chris Hailer Csüt. 06 Feb. 2014, 18:54

- Igen? *pillantott Gulábára* Észre sem vettem őket. *mosolygott rá.*

- Te is nagyon jól tudod, hogy elég jól bírom a piát. *Gulábára nézett, majd gyorsan megrázta a fejét* Mármint... nem mintha gyakran feszegettem volna ezen a téren a határaimat, vagy ilyesmi... *tekintetét újra Bug-ra emelte, elhúzta a száját. Mióta a férfi felbukkant, folyamatosan kényes témák kerülnek elő múltjából* Orvos? Arról a tagról beszélsz, akit a kocsma sarkából szedtél fel, hogy ápoljon? Ugyan már! *nevetett fel.
Már rég elmúltak azok az idők, mikor ténylegesen neheztelt volna barátja egy-két rosszul elsült ötlete miatt. Tulajdonképpen az első néhány ilyen baki után hozzá lehet szokni, már ha túléli az illető.*

*Felnevetett.*
- Hát... *vakarta meg tarkóját* Igazából pont börtönbe akartak zárni, mikor találkoztam Eras-szal, és a bitó helyett kaptam egy esélyt. Egy szadista hajlamokkal rendelkező sárkányhoz kerültem, aki kiképzett katonának. Valahogy a napokban fogok újra találkozni Eras-szal, hogy eldöntse, alkalmas vagyok e arra, hogy a szolgálatába álljak. *elvigyorodott, majd széttárta karjait* Mit tehetnék? Öregszem. Azt hiszem, kinőttem már a sötét kis játékaimból. szeretném kicsit egyenesbe hozni az életemet, ez minden. *beleivott poharába* Áhh! Egy barátom nővére. Papnőnek készül. Nem hiszem, hogy álmai férfija egy volt bűnöző lenne.
Chris Hailer
Chris Hailer

Hozzászólások száma : 224
Join date : 2013. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Kuku Csüt. 06 Feb. 2014, 19:57

*Éppen elcsípte a jelenlegi alakja nevét az alakváltó és széles határozott, széles vigyorral, nameg telljes mellkasszélességben vágódott bele a beszélgetésbe.*

-Üdv! Very Happy*köszönt az ál-Eras, majd amikor eljutott az agyáig az utolsó mondat értelme hirtelen elöntötte odabenn a féltékenység.. „álmai férfia?” Amíg sütizni volt Chris le akart csapni Gulábára??? Óóóó hogyaza!!!*

*Hirtelen vigyorának vége szakadt amint a sárkányra pillantott és szigorúan nézett Chrisre *
-Hogy???  Suspect
Kuku
Kuku

Hozzászólások száma : 546
Join date : 2013. Jan. 21.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Theta Loriniel Kedd 18 Feb. 2014, 21:43

Theta észrevette a kikerülő választ, mire csak biccentett. Sokszor látott,  hallott már ilyesmit.*

Szerintem biztos tisztában van azzal, hogy kisugárzása, termete és csibész vigyora mennyi nőt lenyűgöz. A kérdésem inkább rád vonatkoztatva tettem fel, de elfogadom a válaszod.

*Elnézte, ahogy ez a sokféle elf most mind úgy viselkedett, mint egy nagy család. Senki nem pörölt a másikkal, senki nem sietett sehová, mindenki boldognak, felszabadultnak tűnt. Elnézte volna csak úgy ezeket az embereket. Gulába rövid története húzta vissza az elkalandozásából.*

Biztos ügyes táncos is. Születési rendellenesség? *Pillantott a lány lábára, majd a szemébe nézett.* Ne haragudj a kérdésemért, ha tapintatlan voltam, vedd kérlek semmisnek!
Pásztor? Hm... *egy pillanatra tűnődni látszott, majd hűvös nyugalommal tette hozzá* Ne aggódj, megvannak az eszközeim, hogy megtoroljam ezt a terelgetését! Általában nem tűröm, hogy megmondja, mit csináljak, hova mehetek, mit tehetek. Jelen esetben apám ráhatása szerintem erősebb volt, mint az én személyes biztonságom kérdése. Ezért nem hibáztathatom nagyon. Bár szó, ami szó, elveti néha a sulykot. De lesz még ennek böjtje... volt már férfival dolgod? Nem kevésbé nehéz, mint egy háziállattal...
_______________________

*Bug csak vigyorgott a beszélgetés folytatásán, amikor pedig Chris kifakadt az "orvosra", csak legyintett egyet, majd a saját italába kevert még egy-két italt, majd a sűrűn habzó és füstölgő folyadék tetejéről lefújta a felesleget, ami úgy tűnt, nem kíván tovább háborogni. Beleszagolt az italba, majd beleborzongott.*

Most megfordult a fejemben a kérdés: mennyire vagyok bátor gyerek? *majd húzóra megitta. Kissé megborzongott.* Brrrr! Ez jólesett! *kissé, mintha füstölt volna a szája, de hamar elillant. Figyelmesen hallgatta Chris mondókáját* ERAS???  Shocked Az az Eras? *arra, hogy öregedik, mintha kissé Bug is vesztett volna délceg kiállásából.* Áh, ne is mondd... *Hogy Gulábának valószínűleg nem Chris a zsánere, csak sóhajtott egyet.* Nehéz a férfisors...

*Ekkor az emlegetett Eras toppant be. Bug kissé összehúzta a szemöldökét, de tudta, hogy még személyesen a sárkányvezér még nem látta, így Bug múltja miatt aligha fog bármiféle csetepaté kitörni, viszont Bug már messziről látta egyszer-kétszer a férfit. Kicsit hátrébb húzódott, hagyta, hogy Chris kimentse mentora előtt magát, láthatóan nem tetszett neki a legutolsó téma.*
Theta Loriniel
Theta Loriniel

Hozzászólások száma : 75
Join date : 2013. Mar. 04.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Selestina Saika Szer. 19 Feb. 2014, 23:13

*Egy picit bólintott, amint a másik kifejtette ,hogy ő rá célzott inkább a kérdésnél. De annak örült ,hogy nem boncolgatták tovább a dolgot. Nem tudott volna mit mondani. Az ilyen lehetőségek túl hirtelen és túl nagy dózisban érték. Elég régóta nem gondolkodott ilyenen, és nem is volt miért. Természetesen, ettől függetlenül nem mondhatta ,hogy a férfi ronda lenne vagy hasonlók. A táncos megjegyzésre elmosolyodott kissé felvont szemöldökkel.*
- Majd meglátjuk.

*Nem tagadja ,hogy rosszul esett neki ,hogy a másik rákérdezett a lábára, de azért nem mutatta ki. Természetesnek vette ,hogy előbb utóbb terítékre kerül ,így csak nézte Theta szép szemeit ,majd elpillantott. megrázta a fejét.*
- Semmi baj, tudom ,hogy nagyon is szembetűnő. Nem. Baleset volt.
*A magyarázaton elmosolyodott. A nő most túlontúl szabadabb volt és parányit ki is eshetett a szerepéből ,mert többet mondott, mint gondolta. De ezt nem hozta fel Gulába, csak elraktározta magában ,hogy a sejtése nem volt rossz. Valóban nem onnan jött ahonnan mondta, ám, semmi okot nem talált rá,hogy ezért ne engedje meg az este élvezetét. Ha Bug nem csinál problémát, nem hiszi ,hogy pont a nő fog. Elmosolyodott kicsit ahogyan lassabban ,de haladt mellette.*
- Ha ismered a személyiségét ,tudod az érzékeny pontját. Hidd el, nem lenne rossz neki néha egy olyan böjt.
*Azzal felvonta lepetten a szemöldökét ,majd rábólintott s újra normálisabb arckifejezéssel válaszolt.*
- Valóban olyanok, sokszor neked kell elmondanod a dolgokat ,hogy tudják mit is akarsz...és ez még a jobb. Persze... menyasszony voltam a balesetemig. Akkor a vőlegényem úgy gondolta megpattan. De régen volt már.... nagyon régen.
*Vont lassan vállat, s akaratlanul is elidőzött a fájdalmas emlékeken.*
- Na és neked? Mert őszintén... Bug nem az a tipus férfi akit melléd mondanék..



Selestina Saika
Selestina Saika

Hozzászólások száma : 596
Join date : 2013. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Központi Erdei elf falu

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Chris Hailer Csüt. 20 Feb. 2014, 10:29

*Undorodó grimaszt vágva elhúzta a száját.*
- Fúj, te azt komolyan meg ak... *ekkor barátja már le is húzta az italt, mire lemondóan legyintett egyet* Mindegy... *vigyorgott fejét rázva.*
- Igen, az az Eras. Nem is olyan vészes, mint amilyennek mondják. Láthatod, még élek. Pedig aztán ha mást nem, engem igazán bitóra lehetett volna küldeni! *nevetett. Rég nem beszélt már a múltjáról, s jólesett feleleveníteni emlékeit egy jó barát társaságában.*
- A férfisorsról jut eszembe! Ki ez az úrilány, akit jelenleg őrzöl? Jól felvitte Gaia a dolgod! Gondolom ez is jobban fizet, mint az eddigi kétes ügyleteid. *vigyorgott* Bár nem úgy tűnik, mintha túlzottan kedvelne. Bevallom, majd szétvet a káröröm! Nem gyakran láttam ilyesfajta viselkedést a nők részéről veled szemben. Talán ez majd kicsit reálisabb mederbe tereli a mérhetetlen nagy önbizalmad. Very Happy
*Mosolya egyből eltűnt, amikor Eras közéjük lépett. Mind ezidáig észre sem vette a férfit, pedig az est elején elhatározta, hogy vált vele egy-két szót.*
- Jó estét! *köszönt rá magabiztos hangon, bár belül kicsit még össze kellett szednie magát, meglepte a váratlan találkozás. Összevonta a szemöldökét, nem értette, Eras miért reagál így imént elejtett mondatára.*
- Áhh, semmi, egy barátomról beszéltünk éppen... Nem is tudtam, hogy itt leszel ma. *próbálta elterelni a témát, kissé kényelmetlenül érezte magát, nem tudta, hogyan is kellene viselkednie jövőbeli felettesével szemben. Mindössze egyszer találkoztak, az is elég hűvös hangvételű volt. Bugra sandított. Vajon a volt bűnöző körözése érvényben van e még? - gondolkozott, ám mikor a férfi nem látszott aggódni, ő is megnyugodott kissé.*
Chris Hailer
Chris Hailer

Hozzászólások száma : 224
Join date : 2013. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Kuku Kedd 04 Márc. 2014, 22:14

*Méghogy csak egy barátról beszélt.. hiszen le akart csapni Gulábára.. most meg a szemébe hazudik … grrr…. *

*Az ál-Erasnak kezdtek kicsit kidagadni az erek a halántékán*
-Peesze! És higgyem is el hogy úgy vót!! *puffogott és karba fonta a kezeit* -Tom ám hogy rosszba sántikász barátocskám!  *Gulábáról levedd a szemed! mind a kettőt-tette hozzá gondolatban, és magában fortyogva szigorúan végigmérte a másik férfit is, majd megszelídült ábrázattal Gulábára tekintett. Nem volt joga így beletrollkodni a beszélgetésbe, lehet hogy ezért a lány most haragudni fog. Nem is beszélve a másik kettő jelenlévőről akikről azt se tudja kicsodák.*

*Hogy mentse a helyzetet visszatekintett a szárnyaspónira és szélesen elvigyorodott*
-Bevetted hogy én vok Erasz mi? :DAzé vágtá olyan betojás fejet az előbb! Very Happy
Kuku
Kuku

Hozzászólások száma : 546
Join date : 2013. Jan. 21.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Theta Loriniel Szer. 05 Márc. 2014, 18:39

Theta:

*Hogy elmondta a balesetet, de látszott Gulábán, hogy nem szeretné tovább feszegetni a témát, bólintott egy rövidet. Az érzékeny pontra felhúzta a szemöldökét, és kétes mosoly jelent meg az arcán.*

Olyan böjt? Milyenre gondolsz? *A vigyor hamar eltűnt, és Theta megrázta a fejét.* Bug nagyszerű ember. Sokmindennek a tanúja volt már, hatalmas akaraterővel, kitartással és türelemmel viseltetik, nem hiszem, hogy lenne gyenge pontja. Pont ebből kifolyólag nála nem ilyen megközelítésből kell a megtorlást eszközölni. De van egy tervem. Hogy is szokták mondani? Szívatás? Hm, azt hiszem, igen, ez lesz a megfelelő szó! Wink Amolyan női praktika, amivel az őrületbe lehet kergetni a férfiakat.

*A menyasszonyos dolgon meglepődött. Ki hagyna ott egy ilyen szép és okos nőt? Újra felmérte Gulábát. A lábán kívül, ami annyira nem is volt feltűnő, semmi kivetnivalót nem talált benne. Igazi kékvérű arisztokrata. A sötételfekért az ilyen nőkért valóságos licitharcok mennek. És persze próbálkozások, hogy végül ki mellett dönt a "trófea".*

Vőlegény? Miért lépett volna le? Férfiak... Fiú testvéreim vannak. Azt hiszem, még így sem tudom, mi motiválja őket. Talán csak a kaland. Eszük ágában sincs megállapodni, pedig a szüleim már kissé erőltetnék a dolgot a bátyáimnál. De eddig süket fülekre talált minden efféle beszélgetés.

*Hogy Bug nem hozzá való, csak bólintott.*

Azt hiszem igazad van. Szülői nyomás miatt vagyunk együtt. Nincs vele gond, csak néha elfelejti, hol a helye. Amúgy szerethető figura. A nők általában nyálcsorgatva loholnak utána, pedig lerí róla, hogy csak a fejüket csavarja el, és utána észre sem veszi, már darabokra törte a szívüket. Nem is tudom, hogy létezik-e olyan férfi, aki valóban hozzám illene. Sokat olvastam már a szerelemről, meg láttam is párokat, akik szerelmből voltak együtt. De nem hiszem, hogy létezik ilyesmi. Hogy valami, vagy valaki annyira a fejedben járjon, hogy elveszítsd az idő- és ítélőképességed, hogy mint aki megbolondult, járj-kelj a világban. Szerintem ez inkább múló betegség.

____________________________________________________

Bug:

Csodálkozom is, hogy még nem lógattak fel!
Hogy ez a meló jobban fizetne? Hm. *kissé gondterheltnek tűnt, habozni látszott. Majd kicsit közelebb húzódott Chrishez és suttogva folytatta.* Ne tudd meg, milyen figura az öreg! Úgy vett fel testőrnek, hogy másnap töröltek mindenféle bűnöző nyilvántartásból, eltűntek a rám vonatkozó feljegyzések, a körözést megszüntették... Eltöröltek a föld színéről, mintha soha nem is léteztem volna! És ami a legrosszabb: pár hónappal később vissza kellett mennem valami ügy végett Yeralti sötét negyedének törzshelyére, a Fekete Patkányba, és hallod, mindenki elhúzódott mellőlem, mintha leprás lennék! Senki nem mert megszólítani! Pedig hát tudod, ott két mokesz a beugró, a tagsági díj legalább a fél veséd, és mikor kimész, letétbe kell helyezni három fogadat! Nem tudom, kit fenyegetett meg az öreg, kinek mit dugott le a torkán, de papír szerint én egy tiszta kezű elf vagyok! A fizetés.. ja, az rendben van. De nem tudom, mennyire vértelen ügyletekből származnak a tallérok.

*Hogy a nők általában nem ennyire elutasítók, mint a nemrég elkacsázott bula, csak rásandított Chrisre.*

Jah. A főnököm kölyke. Szerinted? Olyan magasan hordja az orrát, hogy a Hegymászók Ligája külön kérvényezte, legalább egyszer had próbálkozzanak megmászni. Idióta az a nő! Amúgy. Szerintem nem is nő. Hanem csak egy lélegző kődarab. De mondjuk az egész família olyan! Már nekem fel se tűnik! *legyintett egyet.*

*Amikor Eras beszélni kezdett, kissé oldalra döntötte a fejét. Talán túl sok volt a piából? Aztán kiderült: nem is Eras! Valaki átverte őket! Jelmez? Vagy konkrétan alakváltó? Mi a szöszt keres itt egy alakváltó?*

Kiféle-miféle vagy, hogy fel mered venni Eras alakját? Cool Nem félsz a tüzes sárkány perzselő bosszújától, cimbora? Inkább igyál egyet! Melyiket szereted jobban? A gyümölcsösebbet, vagy az ütőset?

*Chrisre pillantott, és kacsintott egyet, jelezve, hogy nem lesz vész a taggal. Utána az asztalon lévő italokat kezdte sorba végignézni, hogy mi jót kotyvaszthat az új jövevénynek.*
Theta Loriniel
Theta Loriniel

Hozzászólások száma : 75
Join date : 2013. Mar. 04.

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Selestina Saika Csüt. 06 Márc. 2014, 14:50

- Természetesen csak képletesen értettem a böjtöt. Nem hiszem ,hogy olyan férfi lenne aki belehalna egy kis hús hiányba, habár, láttam már hasonlót..... *Mosolyodott el kicsit mialatt előre tekintett s csak utána emelte vissza a fejét. Bólintott a lány szavaira.*
- Valóban, a viselkedés nem mindig fedi a másik valós gondolatait vagy képességeit. Attól függetlenül,hogy most milyennek gondolom, mivel te régebben ismered el kell fogadnom ,hogy valójában olyan személy akinek sokkal több érdeme van . Ettől függetlenül, ne hagyd alább a.. szívatást. Megérdemli....
*Elmosolyodott ahogyan rábólintott a szívatás fajtájára. Húgával ellentétben ő mindig is kedvelte a humor eféle oldalát is. Persze határok között, de az nem pont rá tartozott.*
- Azért, örömmel megnézném a reakciót amit ki fogsz váltani.

- A másik falunak vezetői pozíció várományosa volt. Azt hiszem úgy gondolta ,hogy egy számára "nyomorék" feleséggel nem tudja ellátni a feladatot amit kíván.. na persze, ellátni eltudta volna, inkább csak a megjelenése lett volna kellemetlen a számára. Ettől függetlenül a faluban senki sosem tett úgy ,mintha más lennék, ezért pedig hálás vagyok.
*Na persze..ki merné nem odaillő szavakkal illetni Kalí lányát ? Gondolta el. Nyugodtan beszélt már az egészről, hiszen nagyon sok év eltelt azóta. Sokáig fájt neki ,majd egyre jobban belenyugodott ,most meg már közönyösen tud vissza tekinteni.*
- Mára már nem tudok úgy tekinteni rá, mint azelőtt. Megváltozott ahogyan a rang előtérbe került, és az sem tetszik ahogyan kezeli a falujában a dolgokat.

- A férfiak később érnek mint mi, ettől függetlenül, mindig úgy kell alakítani a dolgokat, hogy habár te vezesd őket ,mindig azt higgyék ők döntöttek mindenről. *Sóhajtott* Kemény szavak, pedig nem ítélem el mindet...de hidd el, a bátyáidnak is be fog nőni a feje lágya előbb utóbb.
*Engedett meg egy mosolyt, mivel észrevette ,hogy túlontúl keserű szavakat használt.*
- Az egyetlen dolog amiért szerintem apám szerencsés, hogy csak lányai lettek.
Egyedüli lány vagy?

- Én is elsődlegesen szülői "nyomás" miatt voltam együtt a vőlegényemmel, bár számomra sosem volt nyomás. Azt hiszem a magam oldaláról szerencsésnek gondoltam magam. Mellesleg sok nő bukik a....rosszfiú stílusra. Ami persze nem biztos ,hogy mindig rossz, de sosem tudhatod ,hogy mit várhatsz el tőle. Azok meg akik nem tanulnak Bug dolgaiból, magukra vessenek.
*Rápillantott mialatt hallgatta. Hosszan nézte ,majd megrázta a fejét. A lány túl fiatal ,hogy ilyeneket gondoljon. Viszont látszik, ,hogy be van zárva valamennyire, ez pedig nem biztos ,hogy előnyt ad neki. Elmosolyodott s sötét szemeit megértően vonta rá.*
- Pedig létezik. Létezik, de ritka és mindig más. Nem lehet beskatulyázni mint a regényekben, bár pont annyi fájdalommal jár ,mint boldogsággal. De abban is igazad van, hogy ez egy múló "betegség". A heves szerelem elmúlik és mély szeretetté alakul meg tiszteletté. Ha ezt nem érted meg, vagy nem tartod tiszteletben jelenti azt ,hogy sosem szeretted elégé a másikat. Mert könnyen keresel másikat még ha úgy is érzed ,hogy nem az. Ahogyan mondani szokás...ami elromlott azt nem azonnal cserélni kell, hanem megpróbálni javítani. *Vállat vont* Ha mégsem alakul úgy akkor Gaia mást szánt neked. S még ha fáj is, jobb ,hogy most derül ki ,mint később.

*Vissza pillantott arra amerről jöttek. Egy vörös fejbúbot vett észre ,így felvonta a szemöldökét.
-Lehet érdekes társalgást kaptak a fiúk.....

-------------------- Q ----------------

*Talán tíz perc telt el, amikor elbúcsúzott a lánytól. Immáron, most kissé egyedül nézet szét a még mulatozó tömegen. A holdra pillantott, mely erősen fénylett. Még pár óráig tart az ünnepség, míg a nap át nem bújik a következőbe. Vissza pillantott. Az apját látta, az anyját is, de a húga, illetve a kísérőinek nyoma tűnt.


// Szabályzat szerint ugrottam. Elég sok idő eltelt azóta. //
Selestina Saika
Selestina Saika

Hozzászólások száma : 596
Join date : 2013. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Központi Erdei elf falu

Vissza az elejére Go down

Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között - Page 3 Empty Re: Malaia est - Tánctér melletti nézelődök között

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.