Exerian
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Correia ház

3 posters

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Hétf. 03 Jún. 2013, 18:41

*- Ne aggódj lányom,majd megbékél. Nem soká visszajön és megbeszéljük a dolgot. – kiabált ki a konyhából. – Ja és Trey,ilyenre még csak ne is gondolj! – tette hozzá Mary ingerülten,a rossz gondolatok láttán. Elővett egy serpenyőt,és hozzá látott a palacsinták sütéséhez. Bekeverte a tésztát,majd elkezdte kisütni. Csak úgy repkedtek a levegőben a lapok. Mary Mary könnyedén és ügyesen zsonglőrködött velük. Egyébként ami igazán különlegessé teszi ezt az egyszerű édességet,az a titkos összetevő. Ezt csak Mary ismerte,anyáról leányra szállt,de ugyebár Tahirának nem volt alkalma megtanítani.
* Eközben Stefan csak bóklászott az egyik közeli erdőben. Valahogy megpróbálta levezetni haragját.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Glenice Hétf. 03 Jún. 2013, 19:33

*Bement Mary után a konyhába, a nő rögtön el is kezdte sütni a palacsintákat. Pancake nem bírt magával, már csorgott a nyála, s várta az ételt. Nem bírta kivárni, és ha túl forrón eszi meg őket....hát, abból nem sül ki semmi jó.*
-Hmmm..én inkább kimegyek a friss levegőre.
*Rámosolygott az asszonyra majd a bejárati ajtó felé vette az irányt. Tahiráék a nappaliban ültek, benézett hozzájuk. Megállt a lány előtt, nem tetszett neki a ruha ami rajta volt és ezt meg is mondta neki.*
-Hülyén nézel ki.
*Teljesen komolynak látszott, de pár másodperc múlva kitört és elkezdett röhögni.*
-Bocsi, csak vicceltem pfffpffhffph
*Elkezdett a padlón fetrengeni a lány arcának láttán. Nem sokára összeszedte magát és kihátrált a szobából. Végre kiért a szabadba, szippantott egy kis friss levegőt majd lefeküdt a földre. Pillangók röpdöstek felette. Patájával próbálta leütni őket, kevésbé sikeresen.*
Glenice
Glenice

Hozzászólások száma : 125
Join date : 2013. Mar. 20.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Hétf. 03 Jún. 2013, 21:08

*Stefan úgy gondolta,most már haza tér. Hiába megy bár meddig,attól még szembe kell néznie azzal a ténnyel,hogy lánya szereti a fiút és nem fog nélküle megmaradni. Éppen Pancake egyik érdekes megnyilvánulására ért haza. Nagyon furcsa volt neki ,amit látott. A férfi nem igazán tűrte a fegyelmetlenséget. – Pancake beszélhetnék veled? – szólt oda a lóhoz. Úgy gondolta egy kicsit elbeszélget a pacival. Odalépett hozzá,leült mellé. – Te figyelj,nem tudsz uralkodni magadon? Nincs benned semmi komolyság? Ezt nem bántásnak szántam,félre ne értsd. – kezdte mondandóját. – Tudom,hogy alakváltó vagy. Mért nem akarsz végre emberi alakot ölteni? Szívesebben vagy egy ilyen szeleburdi,tiszteletet és komolyságot nem ismerő állat bőrében?? – bombázta a másikat folyamatosan.*
* Tahira Pancake furcsa viselkedésére nem tudott mit reagálni. Látta ,hogy apja hazaérkezik. Így inkább ezzel foglalkozott,nem pedig az idegesítő lóval. Ideges lett,meg akarta beszélni vele a dolgot. De az megelőzte. Az apja a lóval beszélgetett és nem akarta megzavarni,inkább úgy gondolta,hogy megvárja őt*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Glenice Hétf. 03 Jún. 2013, 21:40

*Egy mély és erős hang szakított meg a bolondozását. Felkelt a földről és figyelte a férfit. Beszélni akart vele, de ő viszont nem igazán akarta meghallgatni. *
-Nem mindig voltam én ilyen, csak azóta amióta történt az a dolog próbálok feledni úgy, hogy egy ló bőrébe bújok. Először is nincs semmilyen ruhám, másrészt pedig már rég változtam át.
*Elgondolkozott a múltján, azon a lányon aki miatt bujkálnia kellett. Már alig emlékezett arra, hogy hogy nézett ki. Talán itt volt az ideje, hogy újra olyan legyen mint régen. De nem hitte, hogy sikerülhet, hogy legyen a régi amikor nem is emlékszik rá. Elkezdett körbe-körbe járkálni és csak gondolkozott. Mi tévő legyen most? Tudta, hogy így nem mehet tovább valakinek észhez kellett térítenie őt és talán Tahira apjának sikerült, még ha nem is tartott neki lelki órát. Ezek a kérdések és kijelentések sokat segítettek neki. Sóhajtott egyet.*
-Igaza van, tiszteletlennek, komolytalannak és szeleburdinak adom el magam, de én nem ilyen vagyok. Hogy nem vettem ezt eddig észre? Gyáva vagyok, mert valaki más bőrébe bújok.
*Eszébe jutott, hogy miért is csinálta ezt, de már maga sem értette, hogy bírta ennyi ideig így. Már a palacsintából is elege volt.*
-Öhmm..kérhetnék egy lepedőt vagy pár ruhát. Szerintem itt az ideje, hogy újra önmagam legyek.*
Glenice
Glenice

Hozzászólások száma : 125
Join date : 2013. Mar. 20.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Kedd 04 Jún. 2013, 19:27

*Csak bólogatott a másik válaszára. Elégedett volt,mert úgy tűnt,hatott rá a szava. Stefan,mivel előítéletes és bizalmatlan volt,tovább faggatta.
- Ezt értem,de akkor mért nem alakulsz át,valahonnan szerzünk neked ruhát meg ami kell. De figyelj,hogy kerültél te ehhez a lányhoz? És ami fontosabb milyen régen vagy már eben az alakban?- próbált kérdezősködni.
- Nem félsz,hogy lassan teljesen elveszted emberi mivoltodat?
*Közben Mary kiabált,hogy kész van az étel.
- Na,úgy hallom,mehetünk,gyere együnk egyet. - majd elindult befelé.*
*Befele menet,rápillantott a kanapén ülő fiatalokra. Nagyon elvoltak egymással foglalva,de Stefan mégis pillantást váltott Treyyel.*

* A fiú nyelt egyet a mély,gyilkos tekintet láttán. Tartott a férfitől és minden pillanatban biztosabb volt benne,hogy ez így is marad és Stefan utálni fogja őt.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Glenice Kedd 04 Jún. 2013, 20:15

*Visszaemlékezett arra, hogy került Glenicehez, arra a döntésre jutott, hogy inkább nem mondja el a férfinek. Ha megtudja mit tett a lány akkor..... Jobbnak látta ha inkább kamuzik.*
-Hát... Megvett mint lovat.....egy kereskedőtől.
*Nem volt valami határozott, érződött rajta, hogy csak most találta ki. Nem nézett bele a férfi szemébe, lóként szörnyen hazudott. Bezzeg régen, sosem tudták megmondani, hogy igazat mond-e vagy sem. Aztán elkezdett azon elmélkedni, hogy hány éve is ló. Elhúzta száját. Már nagyon rég óta nem volt emberi alakban és nem is akart.*
-Legyen elég annyi, hogy régóta....
*A férfi túl kíváncsiskodó volt. Miért pont egy idegennel kell ezt megbeszélnie? Végül is sokat nem veszthet, ha válaszol a kérdésekre, hiszen Stefan nem ismeri Pancake barátait, vagy olyan embereket akiknek ki tudja tárgyalni az imént hallottakat.*
-Nem. Nem félek, mert azt aki voltam elrejtettem,a szívembe, hogy sose vesszen el, még akkor se ha közben mássá válok. Meg kellett változnom, de erről nem szeretnék beszélni....
*Látszott, hogy ez nem tartozott a kedvenc témái közé. Mary kiáltott, hogy mehetnek enni, de Pancakenek már elment az étvágya. Eszébe jutottak azok az emlékek amikre egyáltalán nem akart emlékezni. Bementek a házba, de még evés előtt át szeretett volna változni, ezért kért Stefantól pár ruhadarabot.*
Glenice
Glenice

Hozzászólások száma : 125
Join date : 2013. Mar. 20.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Szer. 05 Jún. 2013, 10:35

* -Jól van ,én megértem,nem is akarlak tovább faggatni. Persze,adhatok néhány ruhát.-mondta a (egyelőre még) lónak.
- Csak tudod,nem szívesen bízok meg idegenekben,tudni akartam rólad egykét dolgot. A te dolgod és magánügy ,hogy mit mondasz el,de azt tudnod kell,hogy nem szeretem ,ha a szemembe hazudnak. Nem vagyok gondolatolvasó,mint a nejem,de azt megérzem,ha hazudnak. - jelentette ki bosszúsan. *

- Mary hallotta a beszélgetést. Lecsüggesztette a fejét. Ismerte férjét,bizalmatlanságát és a füllentéshez való hozzáállását. De mégis úgy gondolta,nem kéne ilyen durvának lennie. Stefan nem,de ő látott mindent Pancake fejében. A sok régi emlék,zavaros múlt kavalkádját látta. Mégis úgy gondolt,inkább kimarad az eseményekből,beszélgetésekből. *
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Harino Tendo Szer. 05 Jún. 2013, 16:29

*5 percébe telt,amíg elérte a Correia házat.Már nem rohant,nem akarta,hogy a szíve még egyszer annyira kalimpáljon,Kímélte testét,hiszen csak nem fiatal már.Az előkertbe lépett,ahol gyönyörű erdei pillangók repdestek és szinte mutatták az utat a ház felé.Bekopogott az ajtón,de mivel nem volt annyira jó kedvében,ezért nem várta meg,hogy kinyissák,hanem maga bement.Elég jól ismerte már a járást,sokszor jött Tendoért,hogy hazavigye a játék után.Továbbhaladt a folyosón és a konyha felől kiszűrődő illatok és hangok felé vette az irányt.Átlépett a boltíven és megpillantotta a család tagjait és egy ismeretlen személyt,pontosabban egy lovat.
-Bocsánat,hogy zavarok,de számomra nagyon fontos,hogy megköszönjem,amit értem tettek,vagyis azt,hogy visszaszerezték a széket.Főleg önnek Stefan,ha nincs a maga emberfeletti ereje,akkor nem tudom,hogy mi lett volna a székkel.
*A köszönetnyilvánítás után csak nekidőlt a boltívnek és várta a válaszokat.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Glenice Szer. 05 Jún. 2013, 18:05

-Bizony, manapság nem lehet megbízni akárkiben.
*Helyeselte a férfit bár legbelül tudta, hogy ő az aki szinte mindenkiben megbízni. Mikor Stefan a hazugságról beszélt Pancake lesütötte a szemét. Ha elmondta volna az igazat, azt, hogy Glenice megölt valakit, akkor újra megismétlődne a múlt és újra üldözni kezdik őket. Valami öregasszony jött látogatóba, de egyáltalán nem érdekelte őt. Stefantól kapott ruhákat. Bement a vendégszobába, becsukta az ajtót, aztán megkísérelte az átváltozást. Az első próbálkozás nem sikerült valami jól. Lehunyta a szemét, majd megpróbált visszaemlékezni emberi mivoltára. Nem érzett semmit. Kinyitotta a szemét és a tükör elé battyogott. Semmi... Miért nem sikerül? Na jó, szedd össze magad! Koncentrálj! Újra becsukta pilláit és teljes erővel koncentrált arra az emberre aki volt. Pár percig nem történt semmi, aztán elkezdte érezni csontjai átalakulását. Fájt egy kicsit, talán mert már oly régóta nem változott át. Lerogyott a földre. Felnézett, de a tükör túl magasan volt, ő pedig nem bírt felállni. Kezével megtapogatta fejét, meglepte az, hogy most nem borítja testét mindenhol szőr. A tükör mellett volt egy komód, abba készült belekapaszkodni. Megfogta a szélét, majd felhúzta magát. Megrázta lábát, elkezdett egy helyben futni, persze közben még mindig fogta a szekrényt. Szép lassan elengedte, odabotorkált az ágyhoz amin a ruhák voltak. Felöltötte magára a gúnyát, majd visszament a tükörhöz. Végre látta magát.
Correia ház - Page 2 Flaunt_Boy_by_eileenirma
Haja ugyanúgy állt mint ló formájában. Hasa izmos volt és kockás, bár lóként se volt egy gebe. Elmosolyodott a látványtól, még mindig olyan jól nézett ki mint régen. Elégedett volt, már csak meg kellett mutatnia magát a többieknek. Eléggé bántotta a tudat, hogy nem Glenice ismeri meg először emberi alakját. Mielőtt még kiment volna változtatnia kellett a nevén, hiszen elég hülyén nézett volna ki ha Pancake néven fut tovább, ez csak egy álnév volt, hogy ne ismerjenek rá. Felnézett a plafonra, mintha azt várta volna, hogy Isten megmondja neki az eredeti nevét. Csodák csodájára eszébe jutott így már nyugodtan lemehetett bemutatkozni. Mindenki a konyhában gyűlt össze, ő is sikeresen eljutott a szobába és egyszer sem esett el, bár még mindig elég ingatag volt. Kihúzta magát és elkezdte a bemutatkozást, nem érdekelte az hogy ki figyeli és ki nem csak mondta.*
- A nevem Everett Lemmer. Egyenlőre ennyi.
*Nem volt valami bő bemutatkozás, de ha valaki kíváncsi valamire akkor megkérdezi. Helyet foglalt az egyik széken, már nagyon rég nem ült ilyen bútoron, inkább csak a földön. Az étvágya is visszatért és várta, hogy neki is adjanak a palacsintából.*
Glenice
Glenice

Hozzászólások száma : 125
Join date : 2013. Mar. 20.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Szer. 05 Jún. 2013, 18:33

*Stefan várta már,hogy kijöjjön a ló a szobából,kíváncsi volt eredeti alakjára. Kis idő múlva már tényleg megismerkedhetett az igazi Pancakel. Kiderült,hogy igazi neve Everett. Nagyon jó vágású,helyes fiú volt. A férfinek kedvre való volt a látvány. Na ez a fiú jobb lenn Tahirának. Süt róla ,hogy sokkal jobbra való fiú ,mint az a semmirekellő Trey. Már csak azt kell kitalálnom hogyan távolítsam el Treyt a lányomtól. *
* Tahira igen csak meglepődött a jövevény láttán. Szokatlan volt az új,az eddigiektől eltérő külső. Egy picit talán el is pirult,hiszen nagyon jóképű fiú volt,de tudta,hogy soha sem csalná meg Treyt. *
*Trey egy kicsit féltékeny lett a vetélytárs láttán. Hamar eloszlatta a rossz gondolatokat,hiszen bízott kedvesében. A végére még örült is,hogy lesz egy haverja és nem lesz egyedüli idegen a házban*
* Mary mindenkit az asztalhoz hívott. Tett mindenki tányérjára az ételből. Mivel Chiyo is megérkezett,őt is az asztalhoz invitálta.
-Ó,nincs mit,ugyan már Chiyo,érted bármit,ez csak természetes.
- Everett, mi is volt az az eset?- fordult kíváncsiskodva a fiúhoz.
- Ne aggódj,bennünk bízhatsz,nem árulunk el,és amúgy is ha csak nem uralkodsz magadon,úgyis tudomást szerzek róla. - nyugtatta és közben próbálta szóra bírni.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Harino Tendo Szer. 05 Jún. 2013, 19:18

*Az asztalhoz invitálták,megköszönte,majd leült,jól esett már fáradt lábainak egy kis pihenés.Figyelemmel követte az orra előtt lejátszódó furcsa jelenetet.Emellett még észrevett 2 másik személyt is,akik a kanapén ülve turbékoltak.Tisztán emlékezett rájuk:Tahira és a mellette ülő fiú pedig Trey volt,akiről szólt az álma.Mivel elég sok mindent megélt már és eléggé tapasztalt volt,többé-kevésbé képes volt olvasni az emberek mimikájából és mozdulataiból.Stefan mozdulatai pedig arról árulkodtak,hogy legszívesebben kitekerné a lánya szíve választottjának nyakát.Trey is kissé meghúzta magát,de ez érthető volt,ha egy ilyen erős férfival áll szemben.Nagy meglepetésére a ló besétált egy konyhából nyíló szobába,ahol valamilyen folyamat eredményeképp emberi alakot vett fel.Hallott már az ilyen emberekről,alakváltónak hívják őket és a sötétség nemzetségébe tartoznak.Máris egy negatív érzést keltett benne,hogy egy ilyen emberrel kell egy fedél alatt lennie,bár érzett még ebben a házban sötét erő jelenlétet.Az emberi alakja igazán jóképű volt,ez mindenkinek feltűnt.Nem igazán tudott most kommentárt fűzni a Correia család és az alakváltó között folyó beszélgetésnek,úgyhogy inkább csak ült és próbált minél több információt befogadni.Maryt figyelte,ahogy a tőle megszokott módon sürög-forog,mindenkihez van egy-két kedves szava.Remélte,hogy most éppen nem az ő fejében turkál,ez mindig is érzékenyen érintette őt,nem igazán vette jó néven,ha a saját személyes véleményéről valaki más is tudomást szerez.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Glenice Szer. 05 Jún. 2013, 19:51

*Látszólag mindenki jól fogatta őt. Ennek nagyon örült, hiszen milyen lenne már ha kiutálják. Rosszul érintette, hogy Mary belenézett a fejé, ezért udvariasan megpróbálta figyelmeztetni őt.*
-Bocsásson meg, hogy ezt mondom, de kifejezetten nem szeretem ha a fejemben kutakodnak.
*Mindeközben tisztelettudóan mosolygott. Mintha kicserélték volna, már nem kellett bujkálni, az lehetett aki volt. Nekiállt a palacsintának amikor Mary megnyugtatta őt arról, hogy nekik elmondhatja. Letette a villát, de még nem nézett fel. Sóhajtott egyet.*
-Jól van, elmondom....
* A fránya egye meg a jó lelkemet, hogy ezt kell csinálnom. Miért nem lehetek legalább egy kicsit bizalmatlan az emberekkel.*
-Glenicel lóként találkoztam. Akkoriban teherhordó voltam a Vérfarkasok falvában. Igazából, már nem nagyon emlékszem arra, hogy mi történt, csak arra, hogy hirtelen valaki felpattant a hátamra. Nem bírtam mozdulni, de aztán rám kiáltott. Elkezdtem futni. Azt hiszem telihold volt azon az éjszakán. Egy vérfarkas követett minket. Megkarmolt engem.... a faromat.... Én elfutottam, a lány meg ott maradt és mikor visszamentem ő ott állt, egy véres tőrrel a kezében, a farkas pedig holtan feküdt a földön...
*Abbahagyta a történetet és újra felvette a villáját. Folytatta az evést mintha mi sem történt volna. Gondolatait próbálta megfékezni, hogy a nő ne lásson bele. Mikor végzett, megtörölte a száját és rámosolygott Maryre.*
-Köszönöm ez nagyon finom volt, de kaphatnék valami húst is?
Glenice
Glenice

Hozzászólások száma : 125
Join date : 2013. Mar. 20.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Szer. 05 Jún. 2013, 21:09

*Mary örömmel figyelte,ahogyan a többiek falják ételét. Látszólag mindenkinek ízlett. A történet hallgarása közben vegyes érzelmek törtek rá. Először is meglepődött a gyilkosság hallatán, nem nézte volna ki Geleniceből, más rész valami oka csak volt rá. Annak viszont őrült, hogy a fiú megbízik bennük annyira, hogy elmondja ezt az eseményt. Nem lehetett könnyű számára.
- Ne haragudj, nem tudok mit tenni, de majd odafigyelek magamra.-válaszolta az alakváltónak.
-Egyébként Stefan úgy is kifele készült,megcsinálja a friss vadat, aztán megsütöm, ha az jó lesz és ki tudod várni. - mondta, enyhe célzást téve urának.
-Ó és Trey, segíts kérlek Stefannak. -utasította a meghúzódó fiút.*

*A két fiú elindult kifelé. Az apa ment elől nem törődve a mögötte kullogó Treyyel. Már a mimikájuk is elárulta a viszonyukat. Az elől menő apa homlokát ráncolta, láthatólag nem volt túl jó kedve,és levegőnek nézte a mögötte félve kullogó udvarlót. Volt is mitől félnie, hiszen Trey nem véletlenül ment segíteni, komoly szándéka volt.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Harino Tendo Csüt. 06 Jún. 2013, 20:20

*Ő is nekiesett a palacsintának,amit Mary kedvesen az asztalra csúsztatott.Elég kedvetlenül kezdte el enni,hisz a gyomrában helyet foglaló szendvics már betöltötte az evésre szánt helyet,de illedelmességből bekebelezte.Mindeközben persze hallgatta,ahogy Everett mesél a múltjáról.A "halott" és a "véres" szóra felkapta a fejét..Gleeennniiccce??Képes ilyenre?? Hirtelen hatalmasakat kezdett dobbanni a szíve,megint olyan állapotba került,mint a veszekedésnél.Belegondolt,hogy unokája egy gyilkossal tartózkodik egy fedél alatt.Újra nagyon hosszan és mélyen kezdte venni a levegőt,amitől kissé megnyugodott és képes volt higgadtan gondolkodni.Nyugalommm..Tendo elég erős és jó képzett harcos,nem lesz semmi baja,ráadásul egyáltalán nem hinném,hogy az a lány képes lenne többre egy-két késszúrásnál,bár sosem lehet tudni.Próbálta leplezni meglepettségét és hirtelen beszállt a beszélgetésbe:*
-És esetleg nem tudod,hogy Glenice valamilyen kapcsoltban állt-e azzal a vérfarkassal?
*Nem akart túl gyanakvó lenni,de mintha Glenice mesélt volna a családjáról,hogy mennyire utálják és hogy ő is mennyire utálja őket.Ebből azonnal arra következtetett a pletyka részlege az agyának,hogy lehet,hogy valamilyen hozzátartozója volt a meggyilkolt vérfarkas.Ez pedig azt jelentené,hogy Glenice képes elvonatkoztatni az érzelmeitől és teljesen mindegy,hogy kit,vagy mit de meggyilkolja.Most újra felidegesítette magát és kíváncsian várta az alakváltó válaszát.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Glenice Csüt. 06 Jún. 2013, 20:40

*Bólintott a nő válaszára, nem akart terhükre lenni ezért próbálta felajánlani segítségét, de a két férfi már kiment. Felkapta a tányérját és a mosogatóhoz lépett. Megnyitotta a csapot, majd szép gondosan elmosta a tálat. Közben hallgatta az öregasszony kérdését. Furcsállotta, hogy miért kérdez ilyet.*
-Nem tudom. Erről nem szoktunk beszélni.
*Látta, hogy Chiyo kissé ideges, talán félt, hogy Glenice egyfolytában csak gyilkolászik, hogy ez a hobbija. Elmosolyodott.*
-Nyugi, Glenice nem szokott embereket ölni. Az egyszeri alkalom volt.
*Eltörölte a tányért és lerakta a pultra. Az asztalról leszedte a terítéket és mindet megtisztította. Miután végzett visszaült az asztalhoz.*
-Miért olyan fontos ez? Úgy értem, hogy kapcsolatban álltak-e. És miért érdekli ez magát?
*Hangja komor volt, nem pedig a megszokott. Szúrósan nézett az öreg hölgy szemébe és várta a válaszát,*
Glenice
Glenice

Hozzászólások száma : 125
Join date : 2013. Mar. 20.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Szomb. 08 Jún. 2013, 21:10

*Tahira csak hallgatta a beszélgetéseket,és a palacsintákon nyammogott. Egyszer csak nagy puffanás és csörömpölés hallatszott kintről. A lány felugrott székéből idegesen. Rossz előérzete volt,ami be is teljesült. Apja berontott a házba.,szinte kitörve az ajtót. Kedvese utána bicegett,szemét,arcát fogva. A lány odarohant Treyhez. Elvette a fiú kezét az arcáról. Vérzett. Látszott,hogy valamivel nagyon kihúzta a gyufát. A lány csak úgy tajtékzott. Trey hiába próbálta nyugtatni,mondogatni,hogy nincs semmi baj,nem történt semmi. Tahira neki esett az apjának.
- Hogy tehettél ilyet? Hogy képzelted? -kiabált neki.
- Nem hiszem el. Nincs jogod bántani őt.Nem volt elég,amit anno műveltél?Szeretjük egymást. Miért nem lehet ezt elfogadni? Te ítélkezel felette,alkotsz hamis vádakat,te a ,,minta apa"?! -ordította,miközben kézzel-lábbal hadakozott.
Előtörtek belőle a régi emlékek,érzések,amik még nagyobb dühöt,erőt adtak neki.*
*Stefan csak nézte,ahogy lánya neki esik. Próbált védekezni.
-Ide figyelj lányom,te ne merjél így beszélni velem velem ! Az apád vagyok,mutass egy kis tiszteletet! - utasította helyre a lányt,miközben próbálta lecsillapítani.
- Soha sem fogja megkapni az áldásom,azt meg végképp nem hagyom,hogy feleségül vegyen,elhiheted. - folytatta.
- Ja,és soha többet nem akarom meglátni a házamban ezt a ... - tette hozzá. Mondandója során többször is Treyre szegezte pillantását,hogy az eszébe vésse a szavait,és hogy tudja ,hogy neki is szólnak a prédikációk*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Harino Tendo Vas. 09 Jún. 2013, 11:58

*Befejezte a palacsinta majszolását.Megakadt a torkán egy falat,mert a hatalmas csattanásra megijedt.Beballagott Trey és Stefan. Chiyo beleszagolt a levegőbe és megállapította,hogy vérszag van.Tudta,hogy Trey sebesült meg és ez be is bizonyosodott,amikor odanézett és látta hogy a füléből ömlik a vér,az arcán egy hatalmas tenyérlenyomat foglal helyet.Azonnal előjöttek orvosi ösztönei és máris felállt a székéből majd odasietett a sebesült elfhez.Nagyon csúnya látványt nyújtott.Az archoz csapódó hatalmas és izmos tenyér nyoma szinte beleégett Trey arcába,és az ezzel együtt járó hangtól megsérülhetett a dobhártyája,ezért vérzik.*
-Trey hallasz engem?Nagyon éget az arcod?
*A kezelés nem várhatott magára,minden esetben szükség volt orvosi beavatkozásra.De Chiyo gondolta,hogy Stefan még így is visszafogta magát.Ismerte az erejét,ha teljes erőből ütött volna,akkor Trey arccsontjai valószínűleg mind eltörtek volna.De így megúszta ezekkel a kisebb sérülésekkel.Kissé más volt gyógyító technikája mint a Tendoé.Ugyanazzal a zöld aurával regenerálta a sebeket mint unokája,viszont neki nem a saját csakrájából fogyott a "műtét" közben,hanem a sebesültéből.A páciense életenergiáját visszaforgatja a sejtek megújulására használó energiába,így ő csak kis mértékben fáradt,viszont az,akin a beavatkozást végzi,kissé levert lesz.Nekikezdett:Tenyeréből szivárogni kezdett a zöld gyógyító mező,majd egy furcsa sipító hang hallatszott,amikor a vér kezdett elpárologni és a pirosság is enyhülni látszott.Mindeközben hallgatta,ahogy a szerelméért küzdő lány és a dühös apuka veszekszik.Megrendítették azok a szavak,amiket kivett az ordítozó hangzavarból.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Glenice Vas. 09 Jún. 2013, 15:46

*Tahira kiviharzott a szobából. Everettet eleinte nem érdekelte a dolog, de aztán kiabálást hallott. Ő is kirohant a szobából, látta, hogy Trey vérzik. Megnyugodott amikor már ment is a segítség, Chiyo személyében. Próbált nem belekötni mád dolgába, de már nagyon zavarta ez a sok kiabálás. Odarohant a veszekedőkhöz.*
-Elég legyen már ebből! -kiabálta, olyan hangosan ahogy csak tudta.- Az isten szerelmére egy család vagytok. Beszéljétek meg normálisan, ne pedig verekedéssel és üvöltözéssel. Na! Kérjetek bocsánatot egymástól!
*Mikor úgy érezte hatott a prédikációja vett egy mély levegőt és leült a nappaliban található kanapéra*
Glenice
Glenice

Hozzászólások száma : 125
Join date : 2013. Mar. 20.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Csüt. 13 Jún. 2013, 08:45

*Nagyon fájlalta arcát,fülét. Már volt szerencséje ugyan megismerkedni Stefan erejével,és most jobban megúszta,de akkor is bosszús volt az ütés miatt. Először is,a két alkalomból egyszer sem tudott védekezni. Nem mintha lett volna bármi esélye is,de maga a lehetőség sem volt meg neki. a másik meg,már épp elég idősek ahhoz,hogy el tudják dönteni ,hogy mit akarnak. Trey csak magában dúlt-fúlt és nézte az apja-lánya jelenetet. Egyszer csak segítség érkezett. Chiyo volt az. A fiú örült neki,ugyanakkor a gyógyító folyamat még jobban fájt neki. Csak tűrte,tűrte a mélyreható kezelést,ami nagyon hatásos volt*
* Tahira még mindig erőteljesen hadonászott,amikor Everett belépett a csatába. Próbált a helyzeten javítani,de az csak rosszabb lett. A lányt még jobban felingerelte az akciója. Everett leült a kanapéra,mint aki jól végezte a dolgát. Tahira szünetet tartott a családi perpatvarban és kiviharzott a fiú után a nappaliba,és odaállt elé.
- Mit képzelsz magadról?Hogy jössz te ahhoz,hogy bele szóljál a mi dolgunkba? Inkább húzd meg magad és örüljél ,hogy befogadtunk! Majd mi elintézzük,ne ártsd bele magad vagy megbánod,te bájgúnár ! - mondta ingerülten és lekezelően a fiúnak. Még hogy itt papol nekem. Mit képzel ez?
Miután Everttet kiosztotta,visszatért az előző tevékenységéhez. Talán Everett mégis csak segített valamit,hiszen Tahira kilendült formájából és otthagyta az apját. Treyhez igyekezett,figyelte ahogy Chiyo gyógyítja*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Harino Tendo Csüt. 13 Jún. 2013, 17:12

*Látta,hogy páciense izzad és liheg.Kicsit kisebb hatékonysági szintre kapcsolt,hisz nem volt annyira súlyos a sérülés.A körülötte zajló események láttán nagyot süllyedt az apuka a szemében.Kezet emelni egy nála fiatalabb és gyengébb fiúra,aki ráadásul még a lánya barátja is?A felületi sérülés eltűnt,már csak a dobhártya kirögzítése és a vér eltávolítása volt a feladat.Ezen ügyködött,miközben egy újabb megdöbbentő pillanatnak lehetett szemtanúja.Tahira nekiesett a békítő szándékkal prédikáló Everettnek.Teljesen kiborult magából,Chiyo ilyet még nem tapasztalt pedig lett volna rá ideje hosszú élete során.Egy roppanás hallatszott,egy porc a helyére reccsent,így rögzítve a dobhártyát.A technikát megszüntette,hisz a vér eltávolítását már kézzel is el tudta végezni.Kivett köpenyéből egy kis pipettát és egy törlőkendőt,majd elkezdte a fülből kiszipolyozni a szivárgó vért.Ez gyorsan ment,így még egy két izzadság csepp letörlése után abba hagyta a műveletet.Gyengéden felültette Treyt,majd kötelességének eleget téve a következő szavakat kiáltotta.*
-Gyermekeim!!!Hát szabad ilyet csinálni!Az isten szerelmére,felnőtt emberek vagytok nagyon szépen kérlek titeket,hogy viselkedjetek is így.
*Istenem!Hova keveredtem én!Ezekkel a gondolatokkal párhuzamosan sóhajtott egy hatalmasat.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Glenice Csüt. 13 Jún. 2013, 17:24

*Nyugisan ült a kanapén és közben abban reménykedett, hogy megbeszélik a dolgokat és nem a kiabálós módon. Tahira odaviharzott hozzá és mindenfélét a fejéhez vágott. Everett csak bólogatott, mintha csak beszélgetnének. Egy kicsit fájt neki, hogy a lány kiabál vele, de legalább nem az apjával üvöltözik.*
-Nyugiiii...
*Mondta s közben felállt az ülőalkalmatosságról, majd megfogta a lány vállát.*
-Először is, köszönöm, hogy még nem rúgtatok ki innen. Másodszor pedig, nem szép dolog így beszélni az apukáddal. -mindezt úgy mondta, mintha egy óvodással beszélne- Mi lenne, ha most  odamennél édesapádhoz és megölelnéd őt? Na?
*Bízott benne, hogy Tahira nem valami nagy haragtartó és kibékül apjával, na meg Everettel.*
Glenice
Glenice

Hozzászólások száma : 125
Join date : 2013. Mar. 20.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Csüt. 13 Jún. 2013, 19:16

*Megfordult a vállán érzett érintésre. Everett volt az. Tahira próbált nyugton maradni és meghallgatni a fiú prédikációit. Nem igazán sikerült neki a dolog. Újra kifakadt,bár nem akarta a fiún levezetni a haragját,hiszen ő nem tehet semmiről.

- Nézd,szívesen látunk meg minden de ebbe ne avatkozz bele. Nem vagyok kisgyerek,hogy így beszélj velem. Tudom,hogy csak jót akarsz,de nem tudod az előzményeket,azt ,hogy mi volt régen. Sajnos ezeket a dolgokat nem lehet elfelejteni,és soha sem bocsájtom meg neki,és nincs az az isten,hogy bocsánatot kérjek tőle. Nincs miért.  Köszönöm,hogy megpróbáltad,de még mindig azt mondom,hogy maradjál csendben,ne kavarjál. Nincs rá szükség. – reagálta le Everett fejmosását.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Harino Tendo Pént. 14 Jún. 2013, 20:29

*Senki sem reagált a dorgálásra.Kezdett elege lenni ebből az egészből.Két cselekvés között válogatott:Az egyik,hogy csendben kisurran és itt hagyja ezt az egész kócerájt,a másik pedig az,hogy közbevág és rendet tesz a szemben álló felek közt.Az utóbbi sokkal tisztességesebb és becsületesebb lett volna,így az mellett döntött.Felállt Trey mellől és dübörgő léptekkel odaviharzott Tahirához.*
-Nos kislányom!Tudom,hogy nagyon ideges vagy,de egy nálad idősebb és bölcsebb személy szavaira illik válaszolni!
*Kezébe koncentrálta az erejét és megmarkolta a lány fülét.Csak úgy recsegtek-ropogtak a porcok,ahogy az izmos kéz szorította a hallószervet.Eztán akár csak egy zsákot a szájánál,úgy húzta Tahirát a fülénél az édesapjához.*
-És most szépen kérjetek bocsánatot egymástól!A francba már,hogy érett emberek képesek így összekapni!Biztos vagyok benne,hogy meg tudtok egyezni valamiben,amely mindkettőtök számára kedvező lehet.Nem hallom a bűnbánó szavaitokat!!
*Az utolsó mondatát gúnyos hanglejtéssel ejtette ki,és a hatás növelése érdekében villámló pillantásokat vetett apára és lányára.Kissé sajnálta Maryt,aki a konyhából ki-ki kukucskált,és rémült nézésével elárulta,hogy mik kavarognak most a vitázók fejében.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Glenice Pént. 14 Jún. 2013, 20:41

*Chiyo megfogta a Tahira fülét és elvonszolta őt valahova. Everett kíváncsi lélek volt, szóval utánuk ment. Stefannál kötöttek ki. Na, most már tényleg kibékülhetnének. Gondolta, s közben ballagott az öregasszonyhoz és megölelte, hiszen ő talán sikeresen elvégezte a kibékítést.*
-Köszönöm, nagyon köszönöm.
*Egy kicsikét túldramatizálta a dolgokat, mert közben műkönnyeket potyogtatott. Tahiráék felé fordult és várta hogy végre megbocsássanak egymásnak.*
Glenice
Glenice

Hozzászólások száma : 125
Join date : 2013. Mar. 20.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Tahira Correia Hétf. 17 Jún. 2013, 19:02

*Még mindig dúlt-fúlt magában. Egyszer csak Chiyo elkapta a grabancát. Szó szerint a ülnél rángatva húzta maga után. Egyenesen Stefanhoz vezetett az út. Tahirának ez nagyon nem tetszett. 5 évesnek érezte magát. Nem igaz,hány évesnek néz? Hjajj.
- Chiyo,igazad van. Tőled bocsánatot kérek,ne haragudj ,hogy tiszteletlen voltam veled. - csikart ki magából egy erőltetett  bocsánat kérést.
- Viszont,még mindig ragaszkodom az előzőkhöz. Tőle nincs miért.  - biccentett apjára. Látszott,hogy megbocsájthatatlanul haragudott rá. 
-Az előzőt is nehezen felejtettem el,de most… - vetett egy pillantást az apjára. A férfi ugyan olyan fagyos és hűvös volt,mint általában. Az össze nézés szinte észlelhető szikrákat vetett. A jelenlévők között bárki megállapíthatta,hogy itt egy darabig béke nem lesz.*
*- Tehát nincs miről beszélnünk. Most nagyon csalódtam benned leányom. De ezek után a szemem elé ne kerülj többet. – hangzottak el ezen erős és visszavonhatatlan szavak a férfi szájából. Stefan számára a tiszteletnél nem volt fontosabb dolog. Lehet,hogy ezért is hangzottak el ilyen mondatok a szájából. Hogy  igazán  komolyan gondolta-e vagy csak a  pillanatnyi düh hozta-e ki belőle ,nem lehet tudni. A lényeg,hogy kimondta és következménye lesz.*
*Mary csak tehetetlenül hallgatta az eseményeket. Elmosolyodott,mikor Chiyo akcióba lépett. Gondolta,hogy akkor majd ő rendbe tesz mindent. Nem így lett. Férje szavaira elsápadt és kiejtette a kezéből a tányért. Ahogyan a tányér szilánkra tört az ütés erejétől,úgy tört össze az asszony szíve is. Nem akarta elveszíteni újra lányát. Az sem okozott neki megnyugvást,amit Trey fejéből olvasott. A fiúnak már az esküvő és főleg a szökés járt a fejében. Mary próbálta nyugtatgatni a jelenlévőket. Treyhez is intézett néhány lebeszélő szót.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Correia ház - Page 2 Empty Re: Correia ház

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.