Exerian
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

2 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Szer. 01 Május 2013, 14:07

Tahira már nagyon rég óta szervezte ezt a vacsorát.Több okból kifolyólag is:Nagyon bántotta,hogy szerelme Tray és a legjobb barátja Tendo ki nem állhatják egymást.Eme probléma orvoslására is tökéletes ez a lakoma.A második ok,pedig az volt,hogy szülei elutaztak hivatalos ügyeket intézni,így a fiataloké az egész ház.Minden összeállt a lány fejében és bőszen intézte a vacsora tennivalóit.Bevásárolt,kitakarított,főzőcskézett stb....Ám legjobban az izgatta,hogy a fiúk hogy fogják magukat érzeni.Bízott benne,hogy nem ugranak egymásnak és nem tesznek tönkre mindent,amiért Tahira megdolgozott.Számára az sem volt világos,hogy mért gyűlölik egymást annyira,hiszen még csak nem is a szerelem miatt,Tendo nem az a romantikus típus és nem tekint ÚGY Tahirára.A vacsora közben minden kiderül.... What a Face


A hozzászólást Harino Tendo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 01 Május 2013, 16:22-kor.
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Szer. 01 Május 2013, 16:12

*Tahira aznap csak ide-oda szaladgált. Elment a piacra,bevásárolt mindent,ami csak egy ízletes ,3fogásos vacsorához kellett. Szerencsére közel laktak a főtértől,így ez nem tartott sokáig. Haza vitte az alapanyagokat és neki állt a főzéshez. Csak úgy sürgött-forgott a konyhában,még anyukája tanította meg a sütés,főzés fortélyaira. Délelőtt már egész házat kitakarította ,csak úgy csillogtak-villogtak a bútorok. Nagyon kis takaros ház volt az övéké. A lány azt akarta ,hogy minden tökéletes legyen. Az,hogy az szülei elutaztak pont kapóra jött neki. Ugyan szülei Tendot szerették,mégis zavarta volna őket a tény hogy fiú és a lányukhoz jön,az meg végképp,hogy Trey is itt lesz akivel ellenszenvesek voltak. Ezért gondolta úgy a lány,hogy jobb lesz inkább akkor megtartani a találkozót,amikor nincsenek otthon. Nagyon várta a lány az estét,izgatott volt hiszen sok múlott rajta. Bántotta ,hogy a két legfontosabb ember az életében ,gyűlölik egymást. Ezen akart változtatni ezzel az összejövetellel. A legfinomabb ételeket akarta elkészíteni. Magára is gondolt azért közben. Valami szép alkalomhoz illő ruhát keresett szekrényében. Jó benyomást akart kelteni,tetszeni szerelmének. Ez a feladat nehezebb volt mint gondolta. Már az ötlet,hogy ruhát vagy szoknyát kell vennie zavarta,mivel nem egy kis hercegnős lány volt,hanem inkább fiúsabb. Azért szülei mindig vásároltak neki ruhákat,ezért sikerült találnia valamit és nagyon is csinosan nézett ki. Éppen időben,mert már nem sok ideje volt a vendégek érkezéséig. Gyorsan megterítette szépen az asztalt. Gyönyörű virágos terítőjük volt,porcelán tányérokkal és ezüst evőeszközökkel. Elment a kertbe és szedett néhány szép virágot,összefűzte azokat és egy szép kis vázába tette őket,amit az asztal közepére helyezett.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Szer. 01 Május 2013, 17:32

*Tendo amint megkapta a meghívót,elindult Tahira otthonához.Nem laktak messze egymástól,így körülbelül 10 perc alatt megérkezett a fatörzsbe épített otthonos kis lakáshoz.Kopogott az ajtón található levél formájú öntöttvas kopogó segítségével és várta,hogy kinyissák az ajtót.Mélyeket szippantott a friss erdei levegőből és csak várt...és várt...de csak nem nyílt az ajtó.Körbement a házon,benézett az ablakokon de a lányt sehol sem látta,viszont az látszott és érződött is (már ami a fenséges illatokat illeti),hogy valami készül bent.Visszabaktatott az ajtóhoz és most teljes erőből megkopogtatta azt.Miközben egyre türelmetlenebb lett kotorászni kezdett a táskájában.Tűk,tőr,mérgek,tekercsek.....minden megvan. Sejtette,hogy ez az est nem fog békésen végződni,ezért hozta el ezeket.Bár minden erejével azon lesz,hogy kerülje a másikkal a konfliktust,de vajon Tray is így gondolja??Egy kis csörgésre lett figyelmes és a fakilincs el kezdett mocorogni.Az ajtó nyílt és ínycsiklandó sült illat áramlott ki a házból.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Szer. 01 Május 2013, 18:27

*Hirtelen dörömbölésre lett figyelmes. Oda akart szaladni az ajtóhoz de előtte még ki kellett vennie a sültet a sütőből. –Megyek, mindjárt egy pillanat- kiabált ki amíg ő a vacsora utolsó mozzanatait végezte. Látszólag a kint álló nem hallotta ,mert még hangosabban dörömbölt. Elintézte a sültet és odarohant az ajtóhoz. Kinyitotta azt. Az ajtó mögött Tendo ácsorgott. – Szia,hát megjöttél! Gyere beljebb! –azzal beinvitálta barátját.- Trey még nincsen itt ,de szerintem nem soká itt lesz. annyira jó,hogy sikerült ezt összehozni,már vártalak titeket nagyon. Mindent előkészítettem,egy pillanat és jövök ,addig ülj le ide a kanapéra. – mondta Tendonak miközben már elindult a konyhába poharakért és innivalóért.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Szer. 01 Május 2013, 20:45

*Helyet foglalt a kanapén,felakasztotta táskáját a fogasra és várta,hogy visszatérjen a lány.Otthonosan mozgott ebben a házban,ismerős volt neki.A házban isteni illat terjengett s öröm volt nézni ahogy Tahira,mint egy gyakorlott háziasszony mozog a konyhában.Ezt már csak egy személy ronthatja el....Körbeforgott,próbálta elfoglalni magát,de nem nagyon sikerült neki..Az ablakokban virágok,levendulák,ennek az illata keveredett a sült hús kellemes illatával.Akár csak 20 évvel ezelőtt...Ez a hely semmit sem változott.A padló,a szőnyegek,a virágok,minden a régi.De volt valami vagy inkább valaki,aki hiányzott:Tahira szülei.A temperamentumos apuka és a kedves,(túlságosan is) gondoskodó anyuka.Mind a kettejükkel jó viszonyt ápolt Tendo,ez is egy oka a Trayjel való viszonyuk megromlásának.Ez az ok igen egyszerű:Tendót kedvelték a szülők Trayt pedig nem.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Csüt. 02 Május 2013, 16:56

*Behozta a poharakat egy szép kis ezüst tálcán és egy kis kancsóban az innivalót. – Már itt is vagyok-mondta Tahira Tendonak,miközben letette az asztalra a góblinbogyóból csavart nedűt. Éppen kiöntötte vendégének az egyik pohárba,amikor újra dörömbölést hallott az ajtótól. Letette az innivalót,majd elindult az ajtó felé. Kinyitotta és nem nagy meglepetésre Trey állt az ajtó másik oldalán. – De jó, hogy jöttél,már nagyon vártalak. Tendo már itt van,gyere be te is. –majd megfogta a fiú karját és beinvitálta. – Örülök ,hogy ennyire örülsz nekem,én is nagyon vártam ,hogy jöhessek és siettem is,de ne haragudj a késésért. Ez a tiéd neked hoztam .- majd át nyújtott a lánynak egy nagy gyönyörű szép virágcsokrot. – Köszönöm,nagyon rendes tőled,mindjárt bele is teszem egy vázába. – köszönte meg az ajándékot kissé elpirulva a lány és már szaladt is,hogy helyet keressen a virágoknak. Trey beljebb lépett a szobába. Először egy kicsit megtorpant Tendo közelségét látva,de legyőzve kétségeit odament és leült mellé. –Szia Tendo.- köszönt az elfnek,próbálta oldani az egyértelműen érezhető feszültséget.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Csüt. 02 Május 2013, 18:50

*Éppen figyelte,ahogy a fiú átadja Tahirának a csokrot.Elhányom magam....ez már durva.... Trey leült mellé és szinte szikrázott köztük a kellemesen illatos levegő.A fiún látszott,hogy nagyon kínos neki ez a helyzet,viszont Tendonak egyáltalán nem volt az.Miután köszöntek egymásnak Tendo a táskájához állt fel és valamit keresett benne.Miután megtalálta azt a "valamit" zsebre vágta és visszaült a kanapéra.Párbeszédet kezdeményezett,próbált minél több időt elütni,amíg Tahira vissza nem ér.*
-Arra mindig is kíváncsi voltam,hogy egy olyasfajta személy mint te,hol tud elhelyezkedni,mit dolgozik.Gondolom a kórházi- és jótékony munka kilőve.Rád nézek és azt mondom,hogy egy bűnöző vagy valami ilyesfajta foglalkozást választottál magadnak.
*Nem bírta ki,hogy ne adjon neki egy-két szóbeli "pofont". Láthatóan feldühítette a fiút,de ő ezzel semmit sem törődött.Felült a kanapéról és odaballagott az asztalhoz.Magához húzta a goblinbogyó "koktélt" tartalmazó tálcát és a sajátjába 2 kockacukrot rakott.Trey italába is ugyanennyit.Kotorászott a zsebében és elővett egy zsebkendőt amibe kifújta az orrát.De a zsebkendővel együtt mást is kicsempészett a nadrágjából (természetesen észrevétlenül). Pont úgy fordult,hogy Trey semmit ne lásson az akcióból.Fogta a kis piciny papírkába csomagolt kábítómérget és beleszórta a fiú italába.Kevergette-kavargatta,majd jókedvűen,hamis mosolyt csalva az arcára átnyújtotta a poharat a fiúnak.Erőltetett kacajjal csak ezt nyögte ki:*
-Egészségedre!
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Csüt. 02 Május 2013, 19:16

*Tendo beszélgetni próbált vele. Először azt hitte,jó fej tőle és hogy biztosan jól ellesznek. Rosszul gondolta. Tendo csak ellenszenvesen kérdezgette,mindenhol beszólt neki,ahol csak tudott. Trey igyekezte jól tűrni a bántást. Volt egy pillanat ahol kezdett ideges lenni,de hamar meg sikerült nyugodnia. Tendo következő kérdésére is csak mosolyogni tudott. - Hát tudod,attól ,hogy sötét elf vagyok még nem kell mindenfélét feltételezni rólam. Ugyan olyan tisztességes elf vagyok mint bárki más. Most igazából kisegítő munkát végzek,pakolok boltokban,kocsmákban dolgozok,főbb időm tanulással töltöm. – reagálta le hűvösen az elf szúrását. – Egyébként meg ,nem kéne így féltened tőlem. Én megtudom védeni –próbálta célzás nélkül hangsúlyozni . Mellettem teljes biztonságban van,hidd el. Még az életem árán is megvédem és soha többet nem hagyom elmenni tőlem. Már régóta ismerem,és tudom ,hogy te is és ezt tiszteletben tartom. Légy szíves te is tedd ezt ha lehet. –majd felhörpintette az italt. – Most te jössz,mesélj magadról,mióta vagy gyógyító ?? Tudsz egyáltalán harcolni vagy fegyverrel bánni?? – próbálta folytatni a beszélgetést*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Csüt. 02 Május 2013, 19:45

*Próbált nem reagálni a fiú válaszaira,úgy érezte,hogy nagyot koppant,mert Treynek igaza volt*
-Körülbelül 40 éve gyógyítok,ennyi évvel ezelőtt haltak meg a szüleim,ez nagy mérföldkő volt az életemben.Ami a fegyvereket illeti nem használok sokat.A gyógyító mivoltom is kihat az eszközeimre.Szeretem tartani a távolságot így inkább távharcot alkalmazok.Kis láthatatlan és vékony tűket,szikéket szoktam dobni ami persze természetesen méregbe van mártva.Emellett használom a természeti őselemem, a fa elemet is és pár speciális technikát(amiről neked nem kell tudnod). Remélem kielégítő volt a válaszom.
*Ő is felszürcsölte italát,amitől csak még jobban éhes lett.Tahira már vagy 10 perce eltűnt,Tendo türelmetlen volt unalmában rápillantott Treyre.A méreg még nem kezdte el a hatását,mivel hogy ez egy késleltetett fajta.Kb. 1 órája van hátra az ájulásig...*
-Te aztán jól kicsípted magad!-mutatott a mellette ülőre-remélem,azért a vacsora után nem fogok zavarni...*kacsintott huncut vigyorral a fiúra.Jó én nem tudok tovább várni!Felpattant helyéről és elindult a konyha irányába megnézni,hogy mit ügyködik Tahira*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Csüt. 02 Május 2013, 20:09

*- Értem,sajnálom a szüleidet igazán. Áááá,már világos,te olyan kis számító,alamuszi harcos vagy. –kacsintott Tendora szórakozottan. Viszont akkor a gyógyítást elég régen űzöd. Köszönöm,hát igen,tudod,próbáltam jó benyomást kelteni. Tudod milyenek a lányok….!?. Igazad van,már én is majd éhen halok,veled tartok. – azzal ő is felpattant a kanapéról és elindult a konyha felé. Tahira hallotta ,hogy a srácok elégedetlenkednek és kiszólt a konyhából. –Rendben ,na gyertek szép fiúk . Kész van az étel,már meg is terítettem. Az innivalótokat hozzátok magatokkal. – hívta be őket a lány a konyhába elégedetten,hiszen azzal ,hogy (direkt) otthagyta őket,látszólag közelebb kerültek egymáshoz. Trey követte az utasításokat . Megfogta poharát és odament a lányhoz. Az isteni ételektől már tele volt az asztal. A fiú elismerően nézett Tahirára,látszólag igen le volt nyűgözve. Megfogta a kezét és köszönete jeléül egy puszit nyomott az arcára. A lány elpirult a jelenettől de nagyon jól esett neki Trey kedvessége,pláne,hogy rég látták egymást*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Pént. 03 Május 2013, 17:40

*Beért a konyhába ahol gyönyörűen megterített asztal várta.Ő nem hurcolta magával az italát,hiszen egy húzásra megitta.A szerelmesek enyelegni kezdtek egymással,Tendo ezzel nem törődött viszont ő is elismerően nézett Tahirára*
-Gratulálok Tahira!Nagyon ügyes vagy,sosem gondoltam volna,hogy a harc mellet még ehhez is értesz.Trey megfogta veled az isten lábát!
*Körülbelül minden második másodpercre nyelnie kellet egyet,hiszen az ínycsiklandozó ételek látványa felkeltette az ízlelőbimbói érdeklődését.Hiába tűnt kedvesnek és jópofának,a sötét szándék ott volt mögötte.A bókokat meg azért adta a fiúnak,hogy ne fogjon gyanút a kis terve miatt.Sokszor megkérdezik Tendotól,hogy miért gyűlöli ennyire a sötét elfeket.Ennek több oka is van,amelyek között az első az,hogy nagymamája ezt nevelte bele.A második,hogy szüleit is sötét elfek ölték meg és a harmadik pedig az,hogy nem bízott a fiúban,nem csak Tahirát,hanem magát is féltette. Közelebb ment az asztalhoz és jelzésként arra,hogy kezdjék az étkezést,bal kezét a székre tette és türelmetlenül kopogni kezdett.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Pént. 03 Május 2013, 17:50

*Tendora nézett és csak mosolygott a fiú bókjain. – Köszönöm ,aranyos vagy .- hálálkodott barátjának. –Rendben,gyertek üljetek le,kezdjük a vacsorát .- majd helyet foglalt. Trey egy picit émelygősen érezte magát,de gondolta ,biztos csak fáradt. Ő is leült a lány mellé és még egyet kortyolt az italába. Elkezdték enni az első fogást. Látszólag mindenkinek ízlett,így Tahira dagadt a büszkeségtől.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Pént. 03 Május 2013, 18:56

*Levesét szürcsölgette és közben elgondolkodott Treyt nézve.Már csak kb. 50 perce van hátra.Az első fogás isteni volt.Ínycsiklandó gyöngyhagyma krémleves került az asztalra,mellé körcikkelyekre vágott pirítós.Isteni illatok terjengtek az egész asztal körül,Tahirán látszott,hogy csak úgy szívja magába a dicséreteket.*
-Bocsánat!Egyetek csak tovább,de engem hív a természet.
*Felállt az asztaltól és elment a mosdó felé.Elvégezte dolgát,kezet mosott és visszaszaladt az étkezőbe,ahol már látszott,hogy a főételhez készülődnek.*
-Már itt is vagyok!Mi a következő fogás?
*Visszaült a helyére és várta,hogy a háziasszony hozza a sültet.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Hétf. 06 Május 2013, 20:59

*Tahira elégedetten fogyasztotta az első fogást .Mindenkinek ízlett,ő is meg volt elégedve vele. –Úgy látom,már befejeztétek a levest,úgy hogy hozom is a második félét. Malacsültet csináltam,remélem ízleni fog nektek. –mondta Tahira,miközben összeszedte a tányérokat és kivitte őket a konyhába. A lány kiment a konyhába,a fiúk egyedül maradtak. Trey gyanakvó szemmel nézett a vele szemben ülő Tendora. Először barátságosnak,kedvesnek tűnt. Talán túlságosan is. Treynek még mindig voltak kétségei Tendoval kapcsolatban. Ezeket a gondolatokat próbálta elhessegetni,nehogy paranoiásnak tűnjön,de azért félszemmel mindig figyelte a fiút. Trey kezdte magát egyre rosszabbul érezni. –Ne haragudjatok,nekem is ki kell menni a mosdóba. Mindjárt jövök. –jelentette ki,majd sürgősen elindult a fürdőszoba felé. Kiment,összeszedte magát és visszaindult az asztalhoz. Leült és úgy tett,mintha semmi baja sem lenne. Nem akarta,hogy Tahira és Tendo észrevegye rosszullétét. A „háziasszony” már hozta is az isteni sültet. Ahogyan azt kell,a malac szájában egy nagy piros alma helyezkedett el. Az állat húsa puha és omlós,bőre aranybarna és ropogós volt. Köretként sült burgonyát és friss salátát tálalt fel a lány.
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Hétf. 06 Május 2013, 21:17

*Belül mosolygott azon,hogy Treyben már kezd szétterjedni a méreg.De ebből a gonosz mosolyból nem mutathatott ki semmit,hisz ezt azonnal észrevette volna az amúgy is gyanakvó fiú.Tahira,kezében egy ezüsttállal hozta a következő étket.Tendo szeme kikerekedett,csodálta,hogy a lány egyáltalán elbírja azt a disznót.Illata isteni,kinézete szintén és az íze is valószínűleg mennyei.Eközben Trey kiment a mosdóba,valószínű,hogy jelentkeznek nála a vakcina hatásai:gyakori vizelési inger,émelygés és szédülés.Viszont ezen most nem volt szíve gondolkodni a fiúnak,mert egy malaccomb landolt a tányérján, fűszeres krumpli körettel és kéklapu salátával.Villáját kezébe fogta és belekóstolt mind a 3 fogásba és majdnem leesett a székről.*
-Tahira!Ez nem semmi...ez...ez..egyszerűen isteni!
*Tovább "csámcsogott" a sülten,elért a kedvenc részéhez,a bőrhöz.Enyhén fűszeres,és aranybarnára sült része volt ez a combnak.Úgy ahogy az a nagy könyvben meg van írva.Tendo elismerően bólintott és felállt székéről,Tahira mögé kullogott és megpaskolta a vállát.Eztán tovább haladt és öntött még a kinti asztalon található goblinbogyó szörpből.Visszacammogott és lehuppant a székre.Folytatta a nyammogást.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Hétf. 06 Május 2013, 21:33

A*Tahira szinte fürdött az elismerésben. A fiúk teljesen odavoltak,úgy látszott minden jól alakul. Ő is egy alsó comb darabot falt. Hol Tendora,hol Treyre pillantott,mosolygott. A lány azt hitte,hogy már semmi sem ronthatja el az estét. Rosszul gondolta. Szerelmére nézett és nagyon aggasztotta a látványa. A fiú fehér volt ,mint a fal és igen kábának tűnt. Ő persze próbálta tartani magát. – Trey,minden rendben van??Jól vagy??Olyan sápadtnak tűnsz. –kérdezte aggodalommal a fiútól. – Nem,semmi,jól vagyok. Csak egy picit megfáradtam. Tendonak igaza volt,ennél finomabbat még nem ettem. –próbálta megnyugtatni a lányt és palástolni egy bókkal. A lány viszont még mindig nem volt nyugodt. Ismerte Treyt,tudta,hogy valami nincs rendben. fiú állapota egyre csak romlott. *
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Kedd 07 Május 2013, 13:51

-Mi az Trey?Rosszul vagy?Úgy izzadsz mint egy ló és a kezed is úgy remeg,mint egy 90 évesnek.Megvizsgáljalak?
*Tahirára szegezte tekintetét.A lányon látszottak az aggodalom rejtett jelei.Tendo neki nem akar ártani,de mindent az ő érdekében teszi.Egy sötét elfben sosem lehet bízni,akármikor kijátszhat vagy átverhet.Egyébként az főétel is elfogyott a tányérokról,mindenki az utolsó falatokat ette.Tendo úgy érezte,mintha már egy kis hely sem lett volna a gyomrában.Pedig még hátra volt a desszert.Kíváncsi volt,hogy mit dobott össze Tahira,akiről az imént kiderült,hogy minden helyzetben megállja a helyét,akár harc,akár konyha terén.Az étel után jött egy kis felüdülés,az üdítő,amellyel leöblítette torkát,így kicsit úgy érezte,mintha üresedett volna hely a pocakjában.Vicces hangnemben ezt kiáltotta a "séfnek":*
-Jöjjön az a desszert!Ide vele!
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Kedd 07 Május 2013, 17:35

*Tahira is befejezte már a főételt,épp szedte össze a tányérokat,amikor Tendo felajánlotta ,hogy megvizsgálja Treyt. A lány nagyon örült a fiú kedvességének. – Ó,hát ez jó ötlet Tendo,mindenképpen vizsgáld meg. Még egy picit ejtőzünk legalább a desszertig. Nyugodtan menjetek arrébb a nappaliba,ott talán kényelmesebb lesz. Míg ti ellesztek,én elmosogatok és felvágom a túrós-királybogyós tortát. – mondta lelkesen a fiúnak. Trey nem tartotta jó ötletnek azért,mert Tendoval nincsenek túl jóban és nem akarta a lányt megijeszteni azzal,hogy kiderüljön,milyen rosszul van. – Tendo,ez rendes tőled de nem szorulok rá. – válaszolt az ajánlatra. – De igen elfogadod .- nézett rá mérgesen Tahira. A fiú végül is beleegyezett a dologba a lány erőltetése végett. Felállt a két fiú és elindultak a nappali felé.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Kedd 07 Május 2013, 19:10

*Lefektette Treyt a kanapén,levetette ingét és el kezdte hallgatni a szívét,mintha mit sem tudna erről a kis "ügyről". Elvégzett pár pupillareflex vizsgálatot és a pulzusát is megmérte.Mindezt olyan hidegen és mereven tette,mint egy vérprofi orvos.Ehhez méltóan tájékoztatta "páciensét" a problémákról:*
-Igen ahogy sejtettem.Valószínű,hogy ettél valamit,amitől elromolhatott a gyomrod,de a pulzusod arról árulkodik,hogy ezt a bizonyos ételt nem ezen az estén etted.Tehát Tahirának nem kell hibáztatnia magát.*elővett egy kb. 5 centiméteres tűt...*Nem kell aggódni,egyáltalán nem fog fájni.Eme injekció a leghatékonyabb és leggyorsabb ellenszer ilyen problémákra.
*Érzéketlenül beledöfte az injekciós tűt a fiú izmos felkarjába.Még szerencse,hogy nem ért az orvosláshoz...Az injekcióban csak egyszerű csapvíz volt..*
-Kész is vagyunk.Irány vissza az asztalhoz..
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Kedd 07 Május 2013, 19:41

*Trey tehetetlenül tűrte mind azt ,amit Tendo csinált vele. Úgy látszik érti a dolgát és Trey pedig nem túlságosan ért a gyógyításhoz,úgy hogy Tendora hagyatkozott. Egy pillanatra felszisszent,amikor beledöfte karjába a tűt,de igazából nem fájt neki egyáltalán. Tahira letette a tortát az asztalra és szembe,az egyik puffra leült és aggodalommal nézte,ahogy Tendo vizsgálgatja szerelmét. Egyszer csak Tendo megszólalt: Kész vagyunk. A lány egy kicsit megkönnyebbült,hogy nincs Treynek különösebb baja,mint egy gyomorrontás. Tendo el is indult az asztal felé,ott hagyta őket. Tahira segített feltápászkodni fiújának egy gyors csókváltással,amíg Tendo nem volt ott,majd ők is elindultak az asztal felé. A desszert ott tetszelgett az asztal közepén. Kis tányérokat osztott ki Tahira villákkal,amin szép cirádás díszítés volt. Egy nagy kést fogott a kezébe és felszelte a tortát. Gyorsan végrehajtotta ezt a műveletet és gyönyörű és egyforma cikkeket sikerült neki vágni. Az látszott rajta,hogy jól bánik a késsel,ami még egy egyszerű torta esetében is jól jön.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Szer. 08 Május 2013, 15:33

*A gyakorlott háziasszony már feltálalta a tortát.Ennek a gasztronómiai csodának az alapját egy vajas tészta képezte,és a túró össze volt keverve a királybogyó kipréselt levével.Mennyei ízt adott neki a bogyó,tetejére eperpuding volt öntve.Trey állapota egyre közelített az ájuláshoz,ahogy ez várható volt ettől a méregtől.A beadott víz,pedig valószínűleg csak a bőrét hidratálta,semmi mást nem tett vele.Ellenszerről szó sem volt.Fogta villáját és,mint egy 2 éves elkezdte majszolni a süteményt.Körülbelül a háromnegyedénél tartott,amikor lerakta az evőeszközt és a hasát fogva így szólt:*
-Nagyon-nagyon szépen köszönöm a vacsorát!Minden isteni volt és a tálalásban,elkészítésben még ha kerestem volna,akkor sem találtam volna hibát!Minden elismerésem!Sajnos a gyomrom nem akar engedelmeskedni.Úgy megteltem,hogy egy árva falat sem menne le a torkomon.
*Legurította a goblinbogyó szörpöt és hátradőlt székén.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Szer. 08 Május 2013, 18:10

*Jóízűen falta a desszertet,ami méltó zárása volt a vacsorának. A torta az utolsó szeletig elfogyott. Tendo úgy nézett ki,mint aki mindjárt kidurran. Trey már alig tudott a széken maradni. Tahira megint kiszaladt a konyhába,leszedte a terítéket. Trey hirtelen leborult az asztalra. A halk puffanásra a lány visszaiparkodott az ebédlőbe. Meglátta ,hogy a fiú eszméletlenül fekszik az asztalon. Nagyon megijedt és kétségbeesett volt. - Tendo,mi van vele,mi a baja?- kérdezte az „orvost” nagy aggodalommal. – Gyere vigyük a kanapéra,ott biztos jobb lenne neki. – utasította Tendot segítségre. Együtt próbálták átráncigálni a kanapéra a fiút. Tahira letérdelt mellé és kezét szorongatta. – Nem te vizsgáltad meg?Azt mondtad hogy nem komoly és most mégis ilyen az állapota… - támadt rá a fiúra. Most mi lesz vele,mit csináljunk??- fakadt ki,majd Treyre nézett. Olyan fehér és sápadt volt az arca,mint a fal. Olyan látványt keltett,mint akiből még a vér is elszállt. Teste,szervezete legyengült és erősen küzdött a méreggel. Látszólag a harcban a méreg kerekedett felül.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Szer. 08 Május 2013, 20:00

-Úristen!Trey!Mi van veled?? *Kiáltotta megjátszott rémültséggel a fiú.Odavonszolták az ernyedt testet a kanapéra.Tendo már el is kezdte az orvosi beavatkozást,ami nem volt több egyszerű sebforrasztó technikánál,aminek ebben az esetben semmi hasznát nem vették.A fiú pulzusa normális volt,csak egyszerűen ernyedésnek indultak az izomrostjai és elájult.*
-Tahira!Fogd a lábát,enyémek a kezei!Kivisszük a friss levegőre,ott biztosan felébred!Valamilyen okból kifolyólag elájult,de ezt csak toxikológiai vizsgálattal tudnám kideríteni.Nyugodj meg,a kinti,erdei levegőn biztosan felébred.
*Az ajtó nyílt.Tahiráék kertjében találták magukat.A mérgezett testet lefektették a puha erdei fűbe.Már csak arra vártak,hogy Trey felébredjen.
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Tahira Correia Csüt. 09 Május 2013, 22:02

*Tehetetlenül nézte fűben fekvő kis betegét. Nagyon aggódott,félt,hogy mi lesz vele. – Nem hagyhatsz itt,ébredj fel. Mit csináljak nélküled? – kiabálta a levegőbe. Közelebb ment hozzá és végső ötletében elkezdte rázni. Trey úgy mozgott,mintha csak egy rongybaba lenne. Kívülről semmi nem látszott élettevékenységéből,de belül próbált talpon maradni ,küzdeni. A szervezete,szervei összefogtak,mint a sereg a háborúban. Itt is hasonló komoly tét volt,hiszen akár a fiú bele is halhatott volna a méreg hatásába,de legalább is komoly szövődményei lehetnek. A lány folyamatosan tartotta vele a kapcsolatot,beszélt hozzá,bíztatta,mintha csak hallaná,amit mond. Végső ötletében a lány megcsókolta a fiút,hátha mesébe csöppennek és felébred. Hitte vagy nem,ez segített. Trey egy pár perc múlva éledezni kezdett. Tahira nem hitt a szemének. Merni se remélte volna,hogy hibbantnak tűnő ötlete beválik. ( az igazsághoz nem állt olyan közel,hiszen egy csók nem segítette volna annyira,mint a méreg hatásának elmúlása.) A lány a lassan feltápászkodó fiúra vetette magát. Szegény még éppen csak feleszmélt és a támadás hatására eldőltek mind a ketten. Csak nevetni tudtak önfeledten,boldogan,örültek egymásnak. Tahira Tendonak is hálás volt.*
Tahira Correia
Tahira Correia

Hozzászólások száma : 140
Join date : 2013. Mar. 29.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Harino Tendo Pént. 10 Május 2013, 16:34

*A kétségbeesett barátnő már nem tudta,hogy mit tegyen.Rázta,szólítgatta és ami a legfontosabb:bízott benne és reménykedett.Végső tanácstalanságában még egy csókot is odadobott neki.Úgy látszik ez a reményekkel és ábrándokkal teli csók többet ért minden ellenanyagnál,hisz a fiú csodák csodájára éledezni kezdett,életjeleket kezdett mutatni.Tendo szeme kidülledt és hatalmas nagy energia szabadult fel benne, amit nem tudott megfékezni és a száján kibuktak a következő mondatok:*
-Hogy a jó büdös francba keltél fel?!A te izmaidnak már rég sorvadozniuk kéne,és te itt vagy és mozogsz!Valójában egy azonnal ható,bénító mérget kellet volna beadnom neked,és akkor megtisztul volna a világ a magadfajta senkiháziktól.
*A mondatai után nagyon megbánta,hogy ezeket ordította,hisz így kiderült minden cselszövése.Gondolta,hogy Trey nem fogja szó nélkül tűrni azt,hogy Tendo megmérgezte,és az is valószínű,hogy rá fog támadni.Látszólag Tahira is nagyon meglepődött Tendon...De most az volt a lényeg,hogy eltegye láb alól Treyt,még ha ez nem is sikerült a sunyi módon.Igazság szerint félt,hogy szemtől szemben kell harcolnia egy sötét mágiát használó elf ellen.Próbálta lejátszani fejben a csatát,felmérte az erőviszonyokat,és minden esetben a sötét elf végzett elől.Viszont Tendo nincs egyedül...Tekercsébe összesen 9 állat lelke van belezárva,akikből majdnem mindenkit hasznosítani tud a csatában.A kivételekbe tartozik chiril,a pióca,akinek a képességét,azaz a gyógyitalkészítést nem nagyon fogják tudni alkalmazni a harcban.Emellett ott voltak neki a fa elemű technikák is amiknek szintén nagy hasznát fogja venni és persze a gyógyítás is.*
Harino Tendo
Harino Tendo

Hozzászólások száma : 127
Join date : 2013. Mar. 31.

Vissza az elejére Go down

Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo) Empty Re: Estély Correiaéknál (Tahira Correia,Harino Tendo)

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.