Exerian
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuruzsló kunyhója

2 posters

Go down

Kuruzsló kunyhója Empty Kuruzsló kunyhója

Témanyitás  Geron Leiran Szomb. 30 Nov. 2013, 14:16

Kuruzsló kunyhója Winter_forest_path_by_manweri-d4s12uh

Egy kuruzsló kunyhója, valahol valamely semleges terület erdejében.

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Kuruzsló kunyhója Empty Re: Kuruzsló kunyhója

Témanyitás  Geron Leiran Kedd 10 Dec. 2013, 11:02

*Rideg téli estén a kuruzsló kunyhójában épp főzet készítéshez készülődik, de az Elvarázsolt erdőből kellene neki hozzávaló, de nem tud oda bemenni, mert az ő szíve gonoszsággal teli. Abba az erdőbe, csak a jótét lelkek mehetnek és ezt a központi fenyő fa varázs ereje váltja ki. Ki kellene vágatnia, s akkor megszűnne az ereje. Milyen jó is lenne, akkor megtudná csinálni azt a varázsitalt, mely terméketlenséget hozna, a fény nemzetség tagjaira. Milyen remek is lenne, ha a sötétség uralná a szigetet, s a világot. Ha nem kellene az Őrzők uralma alatt senyvedniük társainak.

Aljas cselszövéseit finomítva merül el gondolataiban a kunyhója kályhája mellett a hinta székben, furcsa illatú füstöt ereget pipájából. Gondolataiba merülve próbálja kitalálni, miként is lehetne megoldani eme problémát.*

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Kuruzsló kunyhója Empty Re: Kuruzsló kunyhója

Témanyitás  Severin Zora Szer. 11 Dec. 2013, 09:31

* Hiába húzza be a nyakát és bújik el a lehető legjobban a meleg, tollas köpenyben, még így is érzi a csípős hideget. Már messziről látja az Elvarázsolt Erdő határát, ha csak teheti, akkor nagyobb ívben kerüli. Egy kisebb magaslat tetején megáll, onnan néz végig a vidéken. A távolban egy halvány fény pislog, mintha egy ablakon szűrődne ki a kandallótűz táncoló tüze. Legalábbis talán kandalló és nem a kóceráj ég, mert akkor sokkal nehezebb dolga lesz Pin femmel. *

*Habár ebben nem lehet teljesen biztos, úgy sejti, éppen azt a kunyhót keresi. Erőt vesz magán és ismét a mély hóba gázol. Kis híján térdig ér neki a puha fehér takaró, kedélyesen roppan a lépései alatt. Amikor eléri az épületet, nagyot koppant az ajtón, majd bekukucskál, utána pedig belép. * 'Estét! * Köszön a bent lévőnek, aki tipikusan úgy ücsörög ott, mint aki éppen valami világot rengető tervet szövöget. * Nem bánod, ha egy megfáradt vándor megmelengeti a csülkeit? Pardon... a lábait. * Miután lesöpörte az ajtóban a havat a csizmájáról, beljebb halad a tűz felé. * Mellesleg, úgy hallottam, szükséged van egy kis segítségre...tudod, az az érdekes, hogy éppen nekem is.
Severin Zora
Severin Zora
Admin

Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Dec. 06.

http://dreamnet.hungarianforum.net/

Vissza az elejére Go down

Kuruzsló kunyhója Empty Re: Kuruzsló kunyhója

Témanyitás  Geron Leiran Szer. 11 Dec. 2013, 19:45

*Az érkező kopogására, majd ajtó nyitására, majd köszönésére emeli fel fejét és figyeli annak mozdulatait. Sokáig nem szól, csak pipájába szív bele olykor-olykor, s figyeli az ifjút. Mikor a tárgyra tér elmosolyodik.*

-Estét ifjú botor vándor. Szóval úgy hallottad segítségre lenne szükségem, s cserébe te is a segítségem kéred. Érdekes. Kitől hallottad eme információt? *Kérdi újra a pipájába szívva és a mélyen letüdőzi azt. Lassan és méltóság teljesen fújja ki a füstöt, miközben hosszan elgondolkodik.*

-A tiszta szív nemes erény nemde? A tiszta nemesi szívbe könnyedén beköltözhet azonban a gonosz. Hogy érzed ifjú? A te szívedbe... beleköltözött már a gonosz? *kérdi és a szív szót és annak ragozott formáit igen csak kiemeli a vén kuruzsló.*

-Nos ha információt akarsz, akkor ahhoz bizony bizonyítanod kell. Tegyél meg nekem egy szívességet és dalolok neked... Menj el az elvarázsolt erdőbe, s annak közepében találsz egy fenyőfát, melynek különleges kisugárzása van. Vágd ki azt, s hozd el nekem a gallyait, hogy tüzet rakhassak belőle. Ha ezt megteszed. Beszélhetünk arról az információról, amit tudni szeretnél. *Mondja mély öreges hangján, de mégis érezhető benne a gonoszság.*


A hozzászólást Geron Leiran összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 17 Dec. 2013, 01:18-kor.

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Kuruzsló kunyhója Empty Re: Kuruzsló kunyhója

Témanyitás  Severin Zora Pént. 13 Dec. 2013, 14:10

* Figyeli a kuruzsló mozdulatait, azt próbálja kitalálni, hogy min töri éppen a fejét. Megáll a kandalló előtt, melegíteni kezdi a kezeit, mert igencsak átfagyott a kunyhó közelében fújdogáló jeges szélben. Felvonja a szemöldökét a feladat hallatán, és elismerően füttyent. * A gonoszság a szívben... tudod... Ez egy érdekes dolog. Ha valaki már megromlott, akkor rosszat vársz tőle eleve vagy valami gaztettet. Viszont a jók sokkal veszélyesebbek... tudod miért? Mert sosem lehetsz benne biztos, hogy mikor tesznek majd valami meggondolatlant és döntenek amellett, hogy ellened forduljanak. Kérdem ezek után, szerinted melyikkel jársz jobban? Egy gonosszal, vagy a jóval? És mi a bizonyítékod rá, hogy akár bármelyik is éppen az igazat állítja? * Fejti ki sebtiben a gondolatait. Úgy viselkedik, mint aki nem egy idegen kunyhójában ácsorog, hanem mint aki már régóta pajtás a házigazdával. *

* Vesz egy nagyobb levegőt, majd folytatja. * Egyébként... nincs garanciám arra, hogy ha teljesítem a feladatot, megadod nekem azt a választ, amit szeretnék hallani... Tehát, tömören összefoglalva: mi a biztosítékom rá, hogy ha eleget teszek a kérésednek, én is megkapom a segítséget tőled?

* Arra, hogy honnan veszi a segítséggel kapcsolatos megállapítását, roppant egyszerű választ ad. * Mindenkinek mindig szüksége van valamire... javarészt beletrafáltam, nem volt túl biztos forrásom... * Hanyagul megvonja a vállát. *
Severin Zora
Severin Zora
Admin

Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Dec. 06.

http://dreamnet.hungarianforum.net/

Vissza az elejére Go down

Kuruzsló kunyhója Empty Re: Kuruzsló kunyhója

Témanyitás  Geron Leiran Kedd 17 Dec. 2013, 01:18

*Hosszan hallgatja az ifjú őrző okfejtését és elégedetlenül felhorkant. ~Okos túlságosan is okos és ez nem jó jel...~ fut át agyán a gondolat és kicsit bosszúsabban harap rá pipája szájára és szívbele. A furcsa illatú, émelyítően édes füstöt fújja ki a kölyök felé, de az szerte foszlik mielőtt az elérné.*


- Jelen esetben kockáztatnom kell, mert abba az erdőbe, csak tiszta szívűek mehetnek be, még inkább a fenyő közelébe. Nekem meg bizony ottan dolgom van elég sok. Szóval talán nekem nagyobb szükségem van annak a fenyőnek a kivágására, mint neked az információra. *Morranja elégedetlenül. Utálja, ha sakkba tartják.*


- Hogy mi a biztosítékod arra, hogy meg kapod az információkat tőlem? Nos... nekem sincs garanciám arra ifjú őrző, hogy ha meg adom az információt számodra, akkor kivágod nekem azt a fenyőt... *Horkan még egyszer és bizony egyre inkább bosszantja a fiatal okossága.*


- Tedd fel hát a kérdést és megmondom tudom-e rá a választ, ha tudom nem mondom el, csak ha meghoztad a fenyő ágát bizonyítékul. Ha ezt megtetted és én be tudok menni az erdőbe elmondom a választ melyet kérdésedre keresel. *Mondja az ifjúra nézve össze szűkített szemekkel.* -A varázsló becs szavamat adom. Itt a kezem nyem disznyó láb! *Mondja kinyújtva a kezét s a fiatal vendége döntheti el, elfogadja-e ajánlatát.*

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Kuruzsló kunyhója Empty Re: Kuruzsló kunyhója

Témanyitás  Severin Zora Csüt. 19 Dec. 2013, 15:47

* Finoman legyez, hogy a fanyar füst ne jöjjön felé. * Nem szeretem ezt a dohányt, túl... keserű az íze. Valaki megmondaná, hogy ma miért fújja rám hobbi szinten mindenki a füstöt? Egy kicsit kezd vele tele lenni a hócipőm. Anyagát tekintve is hó, ahogy elnézem...

Abból ítélve, hogy te nem mehetsz be az erdőbe, nem vagy éppen tiszta szívű... tehát nem várhatom tőled, hogy tartsd magad az ajánlathoz, mert ha eleve gonosz vagy, csak ehhez mérten számíthatok rád... * Felnevet. * Azért tegyünk egy próbát. Egy kavicsot keresek, pontosabban egy ékkövet, Pin femet. Tudsz róla valamit? Minden információt hallani akarok róla, ami a birtokodban van. * Közli, miközben kezet fog a kuruzslóval, aki az ajánlatával együtt egyre kevésbé szimpatikus a számára. *

Szóval egy ág a fenyőről a bizonyíték... fele. Megbeszéltük. Ha nem tartod magad hozzá, nos... Tudod, egy magam fajta ifjú és szertelen őrző nem becsüli az időseket. Hihetetlen, hogy milyenek ezek a mai gyerekek... * Mondja nevetve az ő biztosítékát. Megropogtatja a kezét és megmozgatja a vállát, ezzel felkészülve a nagy feladatra. A fejében már alakul a terv, nagyjából sejti, hogyan hajtja majd végre a feladatot. *
Severin Zora
Severin Zora
Admin

Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Dec. 06.

http://dreamnet.hungarianforum.net/

Vissza az elejére Go down

Kuruzsló kunyhója Empty Re: Kuruzsló kunyhója

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.