Exerian
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fogadó

5 posters

Go down

Fogadó Empty Fogadó

Témanyitás  Geron Leiran Szomb. 30 Nov. 2013, 13:23

Fogadó Winter%20snow%20night%20houses%20fantasy%20art%20artwork%201280x1024%20wallpaper_www.wallpaperfo.com_30

Valahol egy fogadóban, mely füstös és félhomály uralkodik. Idős, hosszúszakállú, átható tekintetű vándor az egyik sötétebb asztalnál a sarokban ül, s lesi a betévedő erős, jó szívű harcosokat. Mivel nemes ünnep közeleg, mindenkinek sürgölődnie, készülődnie kellene, de semmi jel nem mutat arra, hogy bárki is úgy érezné, ezt kell tennie. Már a barátok is marják egymást. A szeretet, önzetlenség érzése, melynek Karácsony közeledtével erősödnie kellene, most még inkább kihalóban van. A sötét sarokból figyel az idős őrző, s jól tudja mi történt. Most olyan bátor hősöket keres, akik nem félnek, s meg van bennük az, ami a feladathoz kell. Ekkor pillant meg Téged.
 
- Vándor! Állj meg kicsit, most itt! Gyere közelebb! Ne félj tőlem, nem akarok rosszat, inkább segítséged kérném. –szól hozzád lágy öreg hangján, s mikor oda mész kíváncsian, hellyel kínálva kér ki neked, egy kupa bort.
 
- Kérlek hallgass meg egy öreg őrző történetét, mely a közelgő ünnepről szól. –vezeti fel mondandóját. Némán bólintasz, s miközben hallgatod, belekortyolsz a kapott borba.
 
- Ez a törtnet nem nyúlik vissza régre, mostanában történt, s lehet most majd a végén, csak legyintesz, s annyit mondasz, hogy „színes fantáziájú az öreg”. Mégis figyeld meg környezeted, majd, s akkor ítélkezz.
 
- Nem oly rég Gaia egyik gonosz érzetű gyermeke megelégelte a boldogságot és szeret áradatot, mely Karácsony felé költözik az emberekbe. Megirigyelte boldogságát a Karácsony szellemének, s irigységében elzárta őt, s az őt jelképező köveket elrejtette szigetünkön. Igen, jól hallottad. A karácsony szelleme eltűnt a világból! Abraxosz a rossz érzések istene tette ezt vele, hogy az emberek elveszítsék a Karácsonyi érzéseket. Ha nem sietünk, hogy felszabadítsuk őt, akkor bizony… idén nem lesz karácsony, mert az emberek nem fogják megünnepelni. Látom érdekelni kezdett. Jó elmondom, amit tudok. –Leöblíti torkát a borral, amit magának kért s hosszan néz körbe, hogy ki hallja őket, s újra feléd fordul, folytatja.
 
- Melody, közismertebb nevén a Karácsony szelleme kilenc részre szakadt. Minden egyes része egy ékkőbe zárta, melyet meg kell találnunk, s az oltárhoz vinni, ahol elzárta őt. De nem elég e kilenc ékkő megszerzése! Kell a varázsige is! Azt visszafelé felolvasva semlegesíti a hatását. Ezt a varázsigét, viszont nem lesz egyszerű megszerezni! Egy cryptexbe zárta, amit ha erőszakkal akar felbontani, akkor egy üvegcse összetörik benne. Ekkor a papírra folyik a tartalma és örökre elvész a rajta lévő írás! Szóval csak a kód megfejtésével lehet kinyitni, ami egyetlen szó! Nem tudom, mi lehet az a szó, és azt sem, hogy hol találjuk a hozzá való megfejtendő rejtvényt. De tudom, merre találhatjátok meg az ékköveket, és magát a cryptexet. De mik is ezek az ékkövek? Figyelj jól, mert csak egyszer mondom el!
 
Amara ékkő, mely a szeretetet rejti magában, egy vörös rubint ékkő. Abstinentia, ő az önzetlenség ékköve. Arról ismered fel, hogy kék színű. Otium drágakő. Békesség, ez egy tenyérnyi méretű fehér ékkő. Laetitia, az öröm ékköve, narancssárga és lila szín keveredik benne örvényszerűen. –magyarázza az öreg türelmesen. – Clementia, az emberiesség ékköve. Ez sem nagyobb az öklömnél, s zöld. Angelus ékkő, színe fehér és egy karikaszerű van a tetejébe vésve. Domus színe, mint a tűzé, és ebbe is van egy jel vésve, ezt nem tudom, mi lehet, minek a drága köve lehet. Donum, kék, narancssárga és lila színek keveréke színezi ezt az ékkövet. Furcsa, de ennek az ékkőnek se tudom a jelentését, mint ez eddig. Pin fem, az utolsó ékkő, mely szükséges Melody feltámasztásához. Zöld színű s egy fenyőfa karcolata van rajta. Ezeket kell összegyűjteni, miközben a cryptexet is meg kell találni és megfejteni a kódját. Nem lesz egyszerű dolgod, így jobb, ha társakat szerzel magad mellé, mert vannak olyan helyek, ahova jobb, ha ketten mentek.
 
Most eredj! Keress társakat, de ne feledd. Sietned kell, mert különben vége a karácsony szellemének, és örökre megszűnik létezni. –Az idős őrző ismét bele iszik borába, és lassan felnézve rád, látja kétkedést szemeidben. –Látom, nem hiszel még mindig nekem! Nézz szét, beszélj barátaiddal és gyere vissza, ha készen álltok a kalandra és a megmérettetésre! Ha nem térsz vissza és most nem hiszel nekem, a jövőt kockáztatod, de én nekem nincs erőm ezeket már összeszedni. Ám ha kérdésetek van, itt megtaláltok, te is és a társad is. –Újra bele iszik a kupa borba s felpillant kérdésedre.
 
- Nem árulom még el, hol az oltár! Előbb szedjétek össze az ékköveket, s találjátok meg a cryptexet! Addig felesleges elárulnom neked. –morranja oda s végül nem is néz már feléd.

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Kuku Vas. 01 Dec. 2013, 00:33

*Kuku elsőnek meg volt róla győződve hogy az öreg meghibbant. De most hogy mondta, valóban eléggé kevés készülődést lehetett látni. Nem mintha sokat karácsonyozott volna, de megszokta már hogy ilyenkor ingyen meleg ételt osztogatnak az otthontalanoknak. Nem egyszer állt ő is a sorban. Most már persze nem kellett ezt tennie.. talán ezért is nem tűnt fel neki hogy nincs ilyesmi idén…*

*De az öreg nem mondott többet és úgy tűnt egyelőre elvan a maga morgásával. ezért aztán Kuku türelmesen várt és iszogatta a kupa bort amire meghívták.. mert hogy ő nem tudja kifizetni az biztos.*

*A köveket próbálta megjegyezni és kicsit mérges is volt magára amiért nem tud írni mert akkor lejegyezhette volna. Így tuti össze fogja keverni ha véletlenül rá is bukkan valamelyikre. Észre sem vette mikor döntött így, de azt vette észre magában, hogy valójában szeretné megtalálni ezeket a köveket meg cryptexeket. *

-Nemmék sehova. *szögezte le a bortól máris kissé pityókásan* - Ha nem gyönne senki akinek még elmonthatod ugyanesztet akkó kipróbálok egyet egyedű, asztán ha télleg van ilyen akkó majd szerzek társakat is! Főleg a ciprexekhe mert hogy én  nem tanálok ki egy szót amit óvasni is kőne az hótziher!
Kuku
Kuku

Hozzászólások száma : 546
Join date : 2013. Jan. 21.

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Zorgan Zywin Hétf. 02 Dec. 2013, 23:36

*Belépvén a fogadóba egy öreg férfi int, magához mire kíváncsi szemekkel sétálok hozzá. Kér, számomra egy kupa bort majd mondókájával felkelti érdeklődésemet. Története a karácsonyról szól és annak szelleméről, akit égkövekkel éleszthetek fel. Néha belekortyolok a borba, de valahogy jobban leköt mondanivalója, mert egyre érdekesebb mégis fantazmagórikus. Ténylegesen igaza lehet, mivel egyetlen előjelét sem látom a karácsony közeledtének.*

* Mégis mondanivalója végén egy szót sem szól tovább és látja rajtam, hogy kissé kételkedem szavaiban. Mikor mondja, nézzek, körbe megteszem a kérését és látni, hogy a jó barátok tényleg vitáznak, bár egy bajtársamat sem látom a közelben. Egyedül megkeresni nehéz bizony és a társaságban sokkal jobb a rejtélyek és egyéb finomságok kiderítése. *

*A köveket szépen lejegyzeteltem egy papírral és minden tudnivalójukat is mellé írtam így biztosan nem felejtem el. Így már baj nem lehet hisz mindent tudni fogok, legalábbis remélem bár a cryptexekkel lehet, meggyűlik a bajom. Mindenesetre egy próbát megér, már csak bajtársakat kell magam mellé szerezni.*

- Akkor hát elindulok és megkeresem társaimat, akik segítenek megmenteni eme szép és meghitt ünnepet. * Azzal szétnézek kissé kétségbe esvén vajon találok-e olyan személyt, aki nekem mindebben segít. Felhörpintem a maradék bort, de ez hála az égnek nem üt megy így be sem csiccsentek. Nézzünk hát a kaland elébe, ami rám vár.*
Zorgan Zywin
Zorgan Zywin

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2013. Nov. 22.

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Geron Leiran Hétf. 02 Dec. 2013, 23:58

* A kis alakváltó merészsége, hogy ő biza nem megy sehova, hanem itt vár velem, hogy elmondhassam másnak is meglepi az öreg őrzőt és szerencsére nem sokára meg is jelenik az új hős, aki elég izmosnak és kitartónak néz ki. Neki is elmondja a történetet és ugyan úgy elküldi társakért, de látszik ő is épp annyira van elveszve, mint a kis alakváltó. Nagyot sóhajt és felhajtja a kupa bort.*


- Ne menj sehova ifjú sárkány. Furcsa szövetség lesz a tiétek, hisz az egyikőtök alakváltó, másik pedig egy sárkány. Na de milyen szép is a két külön nemzetséghez tartozók össze fogása. Ám jól figyeljetek ifjak! A kövek megszerzése próbák elé fognak állítani titeket. Az első követ, melyet meg kellene keresnetek az Abstinentia ékkövet. Ez a kék ékkő. *Mondja és felváltva néz a két kalandorra.*


- A Dekterim hegység barlangjaiba kell lemennetek, hogy megtaláljátok. A barlang viszont veszedelmeket tarthat a számotokra. Résen kell lennetek. A barlangon belül már nem tudom hova rejtette el az ékkövet. Menjetek! Keressétek meg, ha nem jártok sikerrel és oda vesztek nem voltatok eléggé szemfülesek! *Mondja és behunyva szemét hörpinti fel a maradék bort. Mikor a kalandorok felállnak és elindulnak még utánuk kiált.*


- Ne feledjétek az Abstinentia ékkő az önzetlenség ékköve!

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Kuku Kedd 03 Dec. 2013, 00:14

*Kuku  örült hogy egyszerre csak egy dolgot kell megjegyeznie.. kék kő.. ez még menni fog… meglepetten nézett a sárkányra. Még sose látta a fickót és az jóval magasabb, termetesebb volt nála , de ez nem tartotta vissza attól hogy máris közvetlenkedjen vele*

-Csá brada!cheers  Akkó mennyünk mer még vissza is kőne érni vele! *Azzal lecsusszant a székről és már indult is volna, de megperdülve még visszalépett és megitta húzóra a maradék bort. Csuklott egyet és az ingujjába törölte a száját. Az ital elpusztításának végeztével az ajtó felé indult, nem zavartatva magát hogy bal nagyujja kikandikál a csíkos zoknijából és odakinn hó van*

-Na brada! Gyósabb lesz ha egy darabig sárkányalakba vátasz osztán viszel. A barlangokba meg majd én vezetlek merén meg látok a setétben! Na miccósz? Leszel a barominagy szárnyaspónim?  What a Face 
-Am kuku vok!  *mutatkozott be a tőle legjobban telő udvariassággal és közben ügyesen elcsente és zsebre vágta az egyik vendég tányérjáról azt a fél szelet sütit amíg az beszélgetett. *
Kuku
Kuku

Hozzászólások száma : 546
Join date : 2013. Jan. 21.

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Zorgan Zywin Kedd 03 Dec. 2013, 11:24

*Mikor az öreg megállít, rá nézek és egy alakváltó lesz a társam, amit én személy szerint nem bánok. Igaz elég vicces figurának tűnik, bár nem sokáig szemlélhetem, a férfit újra az öreg tereli magára figyelmemet. Elregéli számunkra, hogy merre kell mennünk és mire kell vigyáznunk. Elhúzom számat arra, hogy talán meghalhatunk még a feltételezés is bántó számomra. Megtudjuk azt is melyik égkövet kell megtalálnunk. Abstinentia ékköve a cél, amit szépen eszembe is vések. Hisz ez az önzetlenség ékköve.*

*Figyelem az alakváltót mikor bizony megszólal és megdöbbenek rajta. Megrázom fejemet és felsóhajtok, majd elindulnék, miközben megszólalok.* - Szerbusz! Igen szerintem is menjünk, mert még vissza is kell érnünk ki, tudja még mi vár ránk. * Látom, ahogy gyorsan visszafordul, hogy felhajtsa borát. Bár aggódni kezdek, a lyukas zokni miatt még a végén meg fog fázni. Hallgatom mondandóját, de a baromi nagy szárnyas póni megszólításnál egy ér lüktetni kezd halántékomon.*Suspect 

- Baromi nagy szárnyas póni? *Kérdezem vissza és eléggé idegesen nézek rá. De nem zavartatja magát szépen bemutatkozik, mire összeszűkülnek szemeim.*

- Örvendek Kuku az én nevem Zorgan. *Dünnyögöm, és mikor kilépünk, rá nézek és átváltozom sárkány alakomba. Mondja a magáét a drágalátos bajtársam és magamban felsóhajtok, hogy bizony elég hosszú útnak nézünk elébe. Felmászik a hátamra és indulok is a Dekterim hegység felé.*

/-> Barlang rendszer Kuku társaságában/
Zorgan Zywin
Zorgan Zywin

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2013. Nov. 22.

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Severin Zora Pént. 06 Dec. 2013, 18:59

* A fogadóban a pultnál ücsörög, és éppen egy nagy korsó mézes sört készül ledönteni. A gondolatai szerint ez majd meghozza a kellő ünnepi hangulatot, elvégre mindig csak karácsony táján szolgálják fel az italt. Mikor is ült le karácsonyozgatni igazán? Régen... habár meg kell hagyni, a sötételfek fekete karácsonyfája az akasztott emberes díszekkel tavaly egészen lenyűgöző volt.

Csak fél szemmel figyeli, ahogy a kisebb termetű alakváltó és a sárkány az öreggel beszélgetnek. Hallja a történetet, érdekes a számára. Figyeli, amikor távoznak és csak azután mozdul meg, hogy eltűntek a színről. Meglöki a korsót, ami egészen az öregig csúszik, majd felkel és utána megy. Lehuppan az idős őrző mellé, megvakarja az állát. * Te... nem viszket az a szakáll? Úgy nézel ki, mint a Mikulás, csak pocakot kellene növesztened. * Jegyzi meg elvigyorodva, miközben megpaskolja a hasát. * Na, hogy is volt ez a dolog az ékkövekkel és a karácsonnyal?

Mármint, el ne kezd nekem elölről az egészet, hallottam, csak... most ugratod a két lelkes "vándort" vagy teljesen komolyan mondtad? Mondjuk... * Itt elgondolkozik. * Lehet benne valami. Nincs valami nagy lelkesedés az ünnepek iránt, pedig ilyenkor a legtöbb házban már a zoknikat suvickolják a kandallóhoz.

* Enyhén összeszűkíti a szemét. * Vagy te vagy a Télapó, de megijedtél, hogy elmarad a karácsony és idegességedben lefogytál...
Severin Zora
Severin Zora
Admin

Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Dec. 06.

http://dreamnet.hungarianforum.net/

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Geron Leiran Vas. 08 Dec. 2013, 00:02

*Az öreg újra bele kortyolt a borba és mikor a fiatal Őrző odacsapódott felnéz az ifjúhoz. Hosszan méregeti és hallgatja a szavait. Mikor végzett az ifjú mondandójával ismét bele ivott az italába.*

- Minden igaz amit elmondtam s nem csak ámítom őket. *Mondja és elővéve a pipáját kezdte el beletömködni a dohányt. Mikor végzett a szájába véve vette elő a gyufát.* -Remélem nem zavar ifjú kalandor, ha rágyújtok. *Mondta és már meg is húzta a gyufát az asztalon és pöfékelni kezdett. A füstöt kifújta az ifjú felé direkt, hogy kicsit bosszantsa.*

- Nem én vagyok a télapó. Én csak egy öreg őrző vagyok, aki szeretné megmenteni Melodyt, de sajnos... nekem erre nincs módom. Már kiöregedtem ezekből a kalandokból. Szeretnél te is keresni ékkövet? Nos ebben az esetben ajánlok figyelmedbe egy ékkövet. *Mondja és újra bele szív a pipájába, de most felfelé fújja ki.*

-Pin fem ékkő... Viszont, hogy ezt megszerezd el kell menned a Kuruzsló házához, mert nem tudom pontosan merre találod. Ő azonban nem ingyen adja az információit. Feladatot fog neked adni, amit teljesítened kell ahhoz, hogy megmondja merre van ez az ékkő. Vigyázz, mert a vén kuruzsló, aki az Elvarázsolt erdő melletti erdőben él lehet, hogy Abraxosz szolgálója, és megakarja majd akadályozni, hogy megszerezd az ékkövet. Légy résen és gondolkodj mielőtt cselekszel. Vedd elő jó tulajdonságaid, melyeket az ékkövek is jelképeznek. *Szív bele újra a pipájába és mély levegőt véve tüdőzi le a füstöt majd ismét kifújja.*

- Tudod merre van az Elhagyatott erdő? *Kérdi és az ifjúra néz. * -Ha igen akkor eredj és légy résen. *Mondja majd még eszébe jut az ékkő színét el se árulta.*

- Jah a Pin fem ékkő zöld színű és egy fenyő karcolata van rajta. Szóval menj és keresd meg. Csak akkor gyere ide vissza, ha meg van. Ha esetleg pluszba találsz még egyet az csak jó. Jah és figyelj oda a beszédére a kuruzslónak. Lehet elrejtve benne valami szó töredék a cryptex megfejtéséhez. *Hívja fel az utolsó dologra is az ifjú őrző figyelmét és behunyva szemét kissé nyugtalanul pipázgat tovább.*

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Severin Zora Hétf. 09 Dec. 2013, 10:57

Szóval nem csak ámítod őket... Részben azt mondom, hogy kár... mert ha igaz, akkor elég nagy slamasztikában vagyunk, de egész jó kalandnak tűnik. * Megemeli a korsót és nagyot húz belőle, majd lendülettel teszi le a pultra. Az italból éppen annyit ivott le eddig, hogy a lendület miatt ne fröccsenjen az asztalra. * Tutira nem? Mondjuk... akkor pirospozsgás lenne az arcod és valahogy vidámabb a tekinteted. Nagyon megtört vénembernek tűnsz, nem a legjobb üzleti fogás.

* Nem zavarja a füst, ezt csak egy legyintéssel jelzi. Amikor egy nagyobb adag száll felé, beszívja és egy egyenletes karikában fújja ki, amin keresztül lő egy villámot. A villám a lámpaburát találja el, az ívében megperdül és az egyik vendég előtti tányérban csattan. Az edényben lévő kukorica szemei kipattannak, holott csak dekorációs célt szolgálnak. * Csókolom, ingyen van a popcorn... * Mondja nevetve. * Szóval azt akarod, hogy segítsek keresni... végülis, miért ne. * Ránéz a sörre, gyorsan eltünteti a maradékot, majd felkel az öreg mellől. * Pin fem... megjegyezve.

Szóval diszkréten azt akarod nekem mondani, hogy egy kuruzsló lóti-futija leszek, aki még hazudik is nekem. Miért érzem úgy, mintha hivatali munkán lennék az őrzőknél? * Jókedélyűen felnevet. * Tudom merre van, sajnos. Nem fogom élvezni túlságosan, már előre látom... de benne vagyok, mert ilyen szépen kértél... A Mikulásnak ki mondana nemet? * Mondja ezt, miközben széttárja a karját. * Zöld szín, fenyőfa karcolat. Meglátjuk, mikorra lesz meg, igyekszem még határidő előtt... * Elindul kifelé, de még az ajtóból visszafordul. * Hé, Öreg! A "lelked mélyén lakozó jó" szöveggel vigyázz, mert elég giccsesnek hat, főleg így ünnepek előtt!

* Amint ezt közölte, kiperdül a kocsma ajtaján és elindul az Elhagyatott Erdő felé. Ismeri a környéket, nem kell gondolkoznia rajta, hogy merre is menjen. Elgondolkozik rajta, hogy miért vállalta a feladatot, illetve miért ment bele egyáltalán ilyen könnyedén, de rájön, nincs rá különösebb oka. Egyszerűen csak kalandvágy... és persze a Karácsony! Fagyöngy, ajándékok, mézeskalács, ajándékok, szép díszek, ajándékok... ezek a kedvencei benne. *

-> Kuruzsló kunyhója
Severin Zora
Severin Zora
Admin

Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Dec. 06.

http://dreamnet.hungarianforum.net/

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Selestina Saika Szomb. 14 Dec. 2013, 23:26

*Éppen egy szőke férfi haladt el, mikor a csuklyás alak megtorpant s hagyta ,hogy tovább menjen. Csak ezután tette kicsit össze kezeit ,majd ment be a kocsmába. Dohos szag csapta meg az orrát, amihez most vegyült a bent lévők már-már illuminált állapota s annak kesernyés, vagy egyenesen büdös szaga is. Halk sóhajjal lépet egyre beljebb, hiszen már maga sem pontosan tudta ,hogy mit keres itt...egyedül. Vagyis... igazából keresett valakit, de láthatóan nem volt itt. Vagy már elment. Épp csak levonta, a prémes szélű, világos csuklyát ami alól most kibukkantak hosszabb fülei s világos szőke haja. Élénk szemeivel ismételten körbe pillantott, de a kinti hideg időt még annyiban érezte a zsigereiben, hogy nem kívánt lejjebb vetkőzni s így a kesztyűktől sem vált meg.
Talán nem is maradt volna tovább ezen a helyen, ha nem kívánna kicsit felmelegedni.
Azonnal észreveszi a pipázgató öreget, aki mintha intene neki. Lassan körbe pillant maga körül, hogy biztosan neki szól e ez az invitálás, vagy másnak, ám végül abban kell maradnia ,hogy nem tévedett.
Lassan, halvány kedves mosollyal lép az idős alakhoz.*

*A történet után hitetlenül pillant rá ,majd összeteszi kezeit.*
Ha bármiben segíthetek, kérlek hadd legyek Gaia szolgálatára! A népem igencsak hisz benne, s habár nálunk ez az ünnep talán kicsit más... nem kívánok senkinek sem rosszat.
Így kérlek...ha tehetek valamit, mond el.
Selestina Saika
Selestina Saika

Hozzászólások száma : 596
Join date : 2013. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Központi Erdei elf falu

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Geron Leiran Kedd 17 Dec. 2013, 01:48

*Miután az őrző is elment tovább pipázgatott békésen, mikor egy igen szemre való csinos hölgyet pillantott meg, ki láthatóan keres valamit. Őt is, mint az első két vándort oda inti magához, s elmeséli neki a kis történetét. Mikor végez bele iszik kupájába, ám szemre való társasága nem iszik bele. Hát igen az elfek nem igazán szeretik ezt a fajta alkoholt. A kis elf lány megjegyzésére, hogy másként ünneplik csak legyint.*


- A karácsony az karácsony bárhogyan is nevezik, vagy ünneplik. Lényegében ugyan arról szól ifjú hölgyem, s Melody ugyan úgy az elfek szívébe is beköltözik ilyenkor, bár talán nálatok állandó jelleggel jelen van. Ez adott is nekem egy remek ötletet. A ti településeitek közelében van az úgy nevezett Lugh-tó. Elmehetnél oda, s körül nézhetnél ott, de ne feledd a Pangessai patak mentén trollok tanyáznak. Arra felé óvatosan menyj. Nem örülnék, ha bajod esne szép leányom. *Mondja hízelgőn az öreg. Vele kedvesebben beszél, mint elődeivel. Na hát igen... a vén kecske is megnyalja olykor azt a bizonyos sót. Vagyis csak szeretné, mert öreg csontjai, már nem igazán bírnák. Na de eltértünk a tárgytól.*


- A Pangessi pataknál is körülnézhetnél odavezető utadon, hát ha találsz valamit, mely segítheti kutakodásunk. Sajnos azokat az ékköveket hagytam utoljára, melyeknek helyét magam sem igazán tudom. 3 vándor már keresnek köveket, de bízom benne hogy útjuk során majd találnak többet is, vagy netalán a varázs igét tartalmazó cryptexet. A megmaradó ékkövek a következők: Amare ékkő, Domus ékkő, Laetitia ékkő, Donum ékkő, az Angelus és az Otium ékkő. Talán az utolsó kettőre rá találsz a Lugh tó környékén, ahol akkora békesség uralkodik a tájon. Kérlek kedves nagyon vigyázz utadon, de hogy meg ne fázz kincsem adok neked valamit. *Az öreg őrző a zsebébe nyúlva nyújt át az elf hölgynek egy arany dobozkát.*


- Ha ezt az arany dobozkát kinyitod, melegséget áraszt magából, s megkérheted egyetlen egy dologra. Elvezet bárhova, vagy épp bármely tárgyhoz melyet szeretnél megtalálni. Mágia keltette tárgy és csak az igazán tiszta szívűeknek engedelmeskedik, de jól vigyáz tiszta lelkű szépség, csak egyszer használhatod. Használd bölcsen, s biztos megtalálod, a békesség ékkövét az angyallal együtt. *Mondja és a kis aranyozott dobozkát az elf kezébe rakva csukja be ökölbe kedvesen finoman megpaskolva.*


- Menj és légy óvatos és kívánom utad legyen sikeres!

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Selestina Saika Kedd 17 Dec. 2013, 19:47

* A lány megkönnyebbült amint észrevette ,hogy az öreg úgy tűnik számít az ő segítségére is. Nagy kő esett le a szívéről s ez arcán s mosolyán is meglátszott. Szeretett volna segíteni. Érdeklődve, szinte itta a másik szavait, mindenféle hátsó szándék nélkül. Csak azért nem ült le, mert jelenleg jobban esett neki ,hogy álljon. Amint a kövekről, majd a falujukról s annak közelében lévő tóról esett szó, bólintott. Sok kellemes emléke fűzte ahhoz a környékhez s pontosan tudta ,még ebben az időben is.*
- A tóra pontosan emlékszem... azt hiszem azt is tudom merre keresgéljek. Ígérem, hogy mindent bele adok majd a keresésbe!
*Kedves arcán átsuhant a határozottság erről a gondolatról. Érdeklődve hallotta meg a Pangessai nevet. Úgy tűnik egy kis kitérőt kell tennie. Ajkához emelte a kezét, mialatt elgondolkodott. Úgy is arra kellet mennie, de ha most belegondolt, nagyon is nagy út vár rá. Ha siet...akkor is eltelik egy időbe ,míg oda ér. Bólintott, s most kivételesen örült, hogy az íja s pár nyila nem messze innen el lett rejtve.
Észrevette ,hogy az öreg aggódik érte, s ez egy pillanatra meglepte ,majd meghatotta. A férfi szavai olyanok voltak ,mint egy bölcs nagypapáé, legalábbis a lánynak ez jutott eszébe róla, s pontosan így nagyon is emlékeztette ,hogy a férfi méltán lehetne az ünnep egyik kellemes arca. Hálásan pillantott reá, s kedves szavaira.*

- Nagyon kedves, nagyon szépen köszönöm, hogy aggódik értem. Bízzon bennem, megteszek mindent ,hogy Angelus és az Otium ékkövet megtaláljam.
*Meglepődött amint a kezében egy kis láda került. Hosszan nézte ,majd zavartan pillantott a férfira. A bizalom, amit belé fektettek nagy volt, és persze ennek felelőssége is. Éppen ezért nem akart csalódást okozni. Amint tudta, eltette, köpenye alatt lévő kisebb tarisznyájába a dobozt, majd közelebb hajolt az öreghez s arcára egy apró puszit nyomott.*
- Segítek. Megtalálom a köveket és jövök vissza, ez fontos Gaia-nak és Melodynak is. Kérem vigyázzon addig is magára!
*Azzal vissza lépett s kedvesen nézett a férfira. Lassan indulásra készen állt.*
Selestina Saika
Selestina Saika

Hozzászólások száma : 596
Join date : 2013. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Központi Erdei elf falu

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Geron Leiran Vas. 22 Dec. 2013, 00:18

*Az idős őrző a puszin meglepődik, de egyben jól is esik neki. Haloványan mosolyodik el* -Biztos, hogy meg fogod találni kedves, de azért légy nagyon óvatos. Gaia vezérelje és óvja lépteid.

*Mondja kedvesen elmosolyodva.* -Menj utadra és mindenhez szív és ész. Ez utolsó tanácsom. *Mondja bólintva útjára engedve.*

Geron Leiran
Admin

Hozzászólások száma : 695
Join date : 2013. Jan. 20.
Tartózkodási hely : Őrzők Városa

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Selestina Saika Csüt. 26 Dec. 2013, 01:08

* A lány megfogadja a bölcs férfi szavait s bólint is rájuk ,hogy ezzel jelezze ezt. Vissza húzza arcába a csuklyát a kinti idő miatt ,majd megfordul és elindul. Az ajtóban még vissza pillant, majd erőt vesz magán s kilép. Nagyon nagy utat kell megtennie, a lépteire pedig mindenképp figyelnie kell. Ámbár úgy érezte abban a pillanatban ,hogy sem az idő, sem semmi más nem akadályozhatja meg abban ,hogy segítsen Gaia-nak és Melodynak.

Így felbátorodott szívvel indult útnak.*

[ tovább Pangessai patak  Arrow ]
Selestina Saika
Selestina Saika

Hozzászólások száma : 596
Join date : 2013. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Központi Erdei elf falu

Vissza az elejére Go down

Fogadó Empty Re: Fogadó

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.